ZN.SK
Bratislava

Voličský preukaz sa dá vybaviť emailom už len do 15. februára

Voličský preukaz je možnosťou, ako voliť mimo miesto trvalého bydliska. Využijú ho najmä tí, ktorí pracujú mimo svojho bydliska, alebo vedia o svojom pobyte v čase volieb niekde inde.

Voličský preukaz je možnosťou, ako voliť mimo miesto trvalého bydliska. Využijú ho najmä tí, ktorí pracujú mimo svojho bydliska, alebo vedia o svojom pobyte v čase volieb niekde inde. Voliči tak nie sú odkázaní na nutný pobyt počas volebného dňa 5. marca 2016 doma. Príležitosť požiadať emailom o vydanie voličského preukazu však končí už zajtra 15. februára.

Ako požiadať o vydanie voličského preukazu:

  • Na webových stránkach mesta, alebo mestskej časti si vyhľadajte hlavný kontakt na sekretariát, prípadne na obecných stránkach nájdite hlavný emailový kontakt.
  • Do žiadosti emailom uveďte svoju kompletnú adresu, kam potrebujete zaslať voličský preukaz, rodné číslo (či chcete či nie, tak či onak by ste ho nakoniec poslať museli) a pr eprípad súčasnú adresu, ktorú jasne označíte ako adresu, trvalého pobytu, kde sa nebudete zdržiavať v čase volieb.
  • Počítajte s tým, že úrady spätne nemusia potvrdiť prijatie a spracovanie. Ak tak robia, je to chválihodné.
  • Osobné vybavenie voličského preukazu je možné aj neskôr, pokojne niekoľko dní pred voľbami.

Voliť sa určite oplatí. Nadávať na stav republiky je totiž ľahšie, ako reálne v sobotu vypadnúť niekam, hoci len s preukazom a občianskym preukazom. Ale o tom my písať nebudeme.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu