7 známych osobností, ktoré sa vraj narodili s prstom navyše

7 známych osobností, ktoré sa vraj narodili s prstom navyše

Narodiť sa s prstom navyše nie je nič nezvyčajné a ani strašné. Polydaktýlia sa objavuje na celom svete v rôznej miere a rovnako tak ako v rozvojových krajinách, aj vo vyspelých. Genetická anomália postihuje aj ľudí, ktorým sa neskôr v živote podarí presadiť napríklad v umeleckej sfére. Ak niektoré z osobností nemožno považovať za osobnosti, považujte ich jednoducho verejne známeho človeka.

Polydaktýlia

1. Braňo Mojsej

Bulvár odhalil, že slovenský hudobník z východného Slovenska má na nohe šiesty prst. Či je to pravda, ťažko povedať. Okolnosti za ktorých fotografia vznikla (stretnutie s prostitútkami) a boli v médiách prepierané nie sú stvorené na diskusiu a ďalšie rozvíjanie, či zachádzanie do detailov. Možno zažijeme jeho comeback a sám do toho prinesie viac svetla.

2. Kate Hudson

Bulvár zachytil nohy Kate Hudson, na ktorých je náznak aj dostatok priestoru na šiesty prst pri malíčku.

3. Gemma Arterton

U nás menej známa herečka Gemma Arterton priznala, že sa ako dieťa narodila so šiestimi prstami na oboch rukách, no ešte ako malej jej ich odstránili. Kráska so širokými ústami a hnedými očami si už zahrala v Jamesovi Bondovi Quantum of Solace, v Súboji Titanov, aj princeznú vo filme Princ z Perzie: Piesky času.

4. Halle Berry

Hoci to nikdy nepotvrdila, na webe je viacero fotografii, ktoré dokazujú, že šiesty malíček na jednej nohe naozaj má. Vydať fotografiu jej nohy s ďalším malíčkom nemôžeme, keďže za povolenie jej ďalšej legálnej publikácie by sme sa nedoplatili. Paparazzi vedia na čom zarábať.

5. Oprah Winfrey

Známa a mienkotvorná moderátorka vlastnej šou je jednou z tých hviezd, ktoré zachytili so šiestym prstom, no sama to nikdy nepotvrdila. Čo myslíte, je to pravda?

6. Maria Sharapova

Ruská blonďatá tenistka má o malý prstík za malíčkom na každej nohe. Ba dokonca vraj nie je jediná. Niektoré zdroje naznačujú, že aj Anna Kurnikovova, priateľka Enriqueho Iglesiasa, má o prstíky navyše.

7. Liam Gallagher

Líder skupiny Oasis, priam s prototypom britského ksichtu a stále veľkou popularitou nnie iba na britských ostrovoch, má vynikať aj tým, že má šiesty prst na nohe. Sám to nikdy nepotvrdil, čiže stále môže ísť o kačicu.

Z ďalších menej známych osobností bol šesťprstý portorikánsky boxer Danny Garcia, poľské knieža Henrich II., indický hráč kriketu Garfield Sobers, herec Hrithik Roshan s dvoma zrastenými palcami na jednej ruke. Dokonca sa to hovorí aj o druhej manželke kráľa Henricha VIII Anne Boleynovej. Tú si chcel vziať, no mal problém, už bol ženatý. Aj preto vznikol rozvod. Anna ho lákala na údajnú plodnosť mužských potomkov, ale aj na údajné anomálie, ako tretí prsník, či šesť prstov na rukách. Chcete o polydaktýlii vedieť viac?

zdroj foto: prstov na ruke – nguoi-viet.com

Ohodnoťte článok post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.