ZN.SK
Harry Potter 8

8. diel Harryho Pottera zatiaľ len ako poviedka a divadelná hra

Harry Potter and the Cursed Child uvádzaný aj ako 8. diel série o Harrym Potterovi je len krátkou poviedkou o slávnom čarodejníkovi. Dej sa však odohráva 19 rokov po udalostiach v siedmej knihe.

Harry Potter and the Cursed Child uvádzaný aj ako 8. diel série o Harrym Potterovi je len krátkou poviedkou o slávnom čarodejníkovi. Dej sa však odohráva 19 rokov po udalostiach v siedmej knihe. Harry Potter už ako 34 ročný významný zamestnanec ministerstva mágie, ženatý s Ronovou sestrou Jinny, vychováva syna Albusa Severusa, ktorému mená dal podľa profesora Snapea a riaditeľa Dumpledora. Okrem neho má ešte dve ďalšie. Očakáva sa, že príbeh sa bude dotýkať nejakým spôsobom najmladšieho dieťaťa.

Harry Potter 8

Oproti iným knihám má byť ôsmy diel krátkou poviedkou písanou aj pre potreby divadla. Premiéra bude 30. júna a podľa iných zdrojov až 30. júla v divadle Palace v Londýne, ktorá je nesmierne očakávaná a už dnes ju plánujú rozdeliť na dve časti predstavované po sebe, alebo v rovnaký deň. Podieľali sa na nej aj Jack Thorne a John Tiffany.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu