ZN.SK
kniha Vilo Habo kuchárka

Vilo Habo a jeho kuchárska kniha najpredávanejšou knihou

Vilo Habo je primárne osobnosťou pre fanúšikov jednej jedinej relácie z televízie JOJ. Pre ostatných môže byť celkom neznámy. Momentálne sa však stáva viditeľný pre úspech jeho kuchárskej knihy.

Reláciu Moja mama varí lepšie ako tvoja sme mnohí vnímali ako chaotickú kuchársku šou, v ktorej šlo skôr ako o kuchárske umenie o odolnosť voči stresu. Zo všetkých súťažiacich, ktorí sa v televízii v tomto formáte objavili, sa najvýraznejšie presadil Vilo Habo, svojský a akoby večne nadávajúci chlapík, ktorý aj v televíznych ukážkach vynikal najmä krikom a nervozitou. V prvom rade je však nutné vynechať pri jeho popise nervozitu a krik a vyzdvihnúť fakt, že jeho kuchárska kniha, ktorá vychádza ako novinka, patrí medzi najžiadanejšie knihy tohto roka a to sme len na začiatku. Vilo Habo sa tak zviditeľňuje aj s pomocou spoluautorov pracujúcich na knihe a výbornej práce vydavateľstva ako kuchár. A záujem o knihu je v posledných dňoch až prekvapujúci.

kniha Vilo Habo kuchárka

Výborný predaj a prekvapivé čísla

Kniha sa koncom minulého týždňa dostávala na prvé priečky predaja kníhkupectiev Martinus, Bux.sk a najpredávanejšou knihou sa držala aj počas víkendu a aj dnes, v pondelok 25. januára. S mimoriadnym úspechom, s akým sa knihe darí zaujať rebríčky predajnosti všetkých významných kníhkupectiev je možné počítať úplné vypredanie knihy už v priebehu niekoľkých dní.

Kuchárska kniha so všetkým čo treba

Kniha Vilo Habo varí lepšie ako tvoja mama má svoj názov trochu provokačný. Možno aj jeho podoba zaujala ľudí, nie len jeho tvár a osobnosť človeka z ľudu, ktorý varí a ľudia ho nasledujú. Možno sú medzi ľuďmi, ktorí si knihu kúpia, aj takí, ktorým nedá nepreveriť, či je názov knihy pravdivý, alebo nie. Recepty v knihe však pôsobia naozaj chutne a inšpirujúco. Sem tam sa objaví fotografia priamo zo scény kuchárskej šou s bublinami známych citátov Vila Haba a jeho syna. V úvode knihy sa Vilo Habo prihovára čitateľom a predstavuje sa ako človek, ktorý 18 rokov pracoval ako pekár a aj napriek tomu sa po príchode domov z práce nevyhýbal kuchyni.

Úvod knihy zasvätil nátierkam a šalátom, pokračuje cez polievky zo zeleniny, vývary, no nechýba ani Habova slepačia polievka či poriadna držková. Ešte predjedlami z mäsa majú samostatnú krátku kategóriu prívarky. Ako chlap sa nezaprie. Viditeľne bohaté zastúpenie jedál z mäsa vystriedajú múčne jedlá a kategória nazvaná ako jedlá bez mäsa a takmer bez mäsa. Ako pekár s dlhoročnou praxou sa nezaprie ani pri receptoch v časti špeciálnych tipov od neho ako pekára a končí Vilovým najobľúbenejším jedlom, panenkou na sedliacky spôsob.

V predaji v kníhkupectve bux.sk za 7,90.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu