ZN.SK
Hana Lounová

Viktor Sodoma a Allan Mikušek pokrstia nové CD Hany Lounovej

7. apríla zavíta do legendárneho Bratislavského V-klubu česká country speváčka Hana Lounová a predstaví svoje nové CD s názvom Pár iluzí. Krstiť bude aj Allan Mikušek…

7. apríla zavíta do legendárneho Bratislavského V-klubu česká country speváčka Hana Lounová a predstaví svoje nové CD s názvom Pár iluzí. Je to album zložený z pôvodných pesničiek, ktoré pre ňu pripravili renomovaný skladatelia a textári ako Jaromír Klempíř, Jindra Šťáhlavský, Tony Linhart, Jaroslav Šprongl, Petr Rada a ďalší.

Hana Lounová

Pôjde o jedinečné podujatie, v ktorom sa predstaví unikátne spojenie hudobných žánrov, vďaka skvelým hosťom, ktorých si Hanka na svoj koncert pozvala.

Ako hostia v programe vystúpia:

legenda českej hudobnej scény VIKTOR SODOMA
popredný slovenský country spevák ALLAN MIKUŠEK
česká country speváčka HANA HORECKÁ
komorný orchester THE LADIES ENSEMBLE, ktorý predvedie unikátne spojenie sláčikových nástrojov a populárnej hudby so speváckym doprovodom muzikálových hviezd ANDREI GABRIŠOVEJ, ROMANY ORLICKEJ a hudobným prekvapením v podaní ADAMA HUDECA, člena skupiny GrooveHub.

Hana Lounová je popredná česká country speváčka, ktorá pôsobila ako speváčka v legendárnej skupine Schovanky. Neskôr ako sólistka spolupracovala s mnohými zahraničnými a českými umelcami ako napríklad Nancy Parton, Francesko Napoli, Dave Lee Howard, Boney M, Karel Gott, Helena Vondráčková, Hana Zagorová, Michal Tučný, Karel Zich,  Tomáš Klus, Karel Černoch, Pavel Bobek a ďalší.

Hana Lounová sa prvý krát predstavila ako speváčka so skupinou Eminence. V roku 1986 založila skupinu Tonic, s ktorou nahrala svoje prvé single a o tri roky neskôr nastúpila ako sólová speváčka skupiny Schovanky, kde pôsobila sedem rokov a precestovala s ňou kus sveta.

Neskôr sa vydala na sólovú dráhu, natočila CD Diamant v piesku a presadila sa aj v ankete Český slávik – v roku 2001 bola dokonca na 8. Mieste. V súčasnej dobe vystupuje s kapelou Idefix Band, často koncertuje vo Francúzsku, kde sa objavila v televíznych i rozhlasových programoch.

Tony Linhart – český popredný folkový autor o Hane Lounovej povedal:

Keď sa mi prvý krát dostali do ruky nahrávky speváčky Hany Lounovej, pochybovačne som pokýval hlavou. Pri obrovskej produkcii country, folku a ktoviečoho ešte, pribudne ďalší bezvýznamný kúsok, ktorý zamestná hlavne archívy zberateľov a bude to! Až potom som si jej pesničky vypočul.
Piesne Hany Lounovej som vydržal pozorne počúvať od začiatku až do úplného konca. A verte, že by som vydržal počúvať aj ďalej. Tak som to skúsil znovu od začiatku, a až na druhý krát som našiel ten zázračný fenomén Hany Lounovej, ktorý ma hneď od začiatku priťahoval. Je to až neuveriteľná nežnosť prejavená ostrým, miestami aj drsnejším hlasom.
Ale pozor! Hana Lounová predsa nie je nová speváčka! Poznáme ju predsa roky z účinkovania so skupinou Schovanky a tiež vieme, že sa profesionálnemu spevu venovala omnoho skôr. Je v tom však tak trochu zakopaný pes. Schovanky sú chápané ako celok a sólista, nech je akokoľvek výnimočný, zostáva v tieni. Hana Lounová naraz z tieňa vystúpi a my sa nestačíme diviť, kde sa toľko úžasného spievania na našej scéne berie?“

Mohlo by zaujímať tiež:

ZN.SK

Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu