ZN.SK
Transformers

Transformers sú fenomén, ktorý sa z plátna dostal aj do sveta hračiek

Keď v roku 2007 uzrel svetlo sveta prvý film z dnes už kultovej série Transformers, málokto vedel, čo vlastne od tohto filmu očakávať. Očakávania však boli veľké

Keď v roku 2007 uzrel svetlo sveta prvý film z dnes už kultovej série Transformers, málokto vedel, čo vlastne od tohto filmu očakávať. Očakávania však boli veľké – veď sily spojili ako produkčný Steven Spielberg, tak aj režisér Michael Bay, ktorý stojí za slávnymi akčnými filmami. Výsledok bol ohurujúci a niet divu, že nasledovali ďalšie a ďalšie časti Transformers. A postupne sa títo roboti preniesli z filmového plátna aj do sveta hračiek a postavičiek.

Transformers

Transformers pochopiteľne „existovali“ ešte pred uvedením na filmové plátna. Začali „fičať“ v 80-tych rokoch 20. storočia prostredníctvom animovaných seriálov na nemeckých programoch, ktoré boli v 90-tych rokoch voľne dostupné aj u nás prostredníctvom satelitu. Už vtedy prišli na trh prvé hračky. Najväčší boom však vyvolali práve spomínané hollywoodske filmy, ktoré zožali obrovský úspech, a práve vďaka nim ešte vzrástla popularita hračiek a postavičiek Transformers medzi mladou generáciou.

Autíčka meniace sa na robotov

Podstatou Transformers bolo, že títo roboti sa dokázali premeniť na iné predmety, najčastejšie na autá. Určite si spomínate na kultovú scénu, keď hlavní hrdinovia unikali v aute Optimus Prime pred zlým robotom, ktorý ich chcel zničiť. No a presne podobným štýlom sú prevedené aj hračky, ktoré sú dnes dostupné na trhu. Jednotlivé figúrky sa menia na autíčka, resp. naopak. Preto sú hračky zo série Transformers určené skôr starším deťom od 6 či 8 rokov.

Ako roboti

Samozrejme, síce sa tieto postavičky menia na autíčka, DNA tejto filmovej série sú však roboti Transformers. Figúrky sa aj podobne správajú, keď napríklad reagujú na hlas dieťaťa. Je zaujímavé, že aj v tomto prípade platilo, že úspešná filmová séria sa preniesla aj do sveta hračiek. Nie vždy to tak býva. Dobrý námet totiž nestačí. Ak by hračky, resp. figúrky Transformers nesplnili vysokú latku, ktorú film nasadil, neboli by na trhu úspešné ani obľúbené.

Novodobí detskí hrdinovia

Pred tridsiatimi rokmi mala vtedajšia mládež úplne iných hrdinov než dnešné deti či dospievajúci. Je to však normálne a netreba to odsudzovať. Doba sa jednoducho mení a vyvíja. Aj Transformers sú novodobými hrdinami detí a mládeže. A povedzme si úprimne, aj samotné filmy sú prevedené síce akčne, no nenásilne, čiže sú vhodné aj pre mladšie publikum. A aj preto majú figúrky a postavičky Transformers medzi deťmi a dospievajúcimi taký úspech.

Zdroj obrázka: Dmitry Lobanov / Shutterstock.com

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu