ZN.SK
Stolička

Aj vhodné stoličky sú dôležité pre komfort pri práci

Uvažovali ste niekedy o tom, koľko percent času počas dňa či týždňa strávite sedením na stoličke, či už pri písacom stole, alebo ešte doma v rámci home office?

Uvažovali ste niekedy o tom, koľko percent času počas dňa či týždňa strávite sedením na stoličke, či už pri písacom stole, alebo ešte doma v rámci home office? Asi málokto si tieto čísla zapisuje a archivuje, no len hrubým odhadom by takéto percento bolo pri mnohých ľuďoch pomerne vysoké. Preto je výber stoličky dôležitý aj pre patričný komfort pri práci.

Stolička

Firmy by nemali zanedbávať to, na akých stoličkách ich ľudia pracujú. Prípadne, pokiaľ pracujete sami doma na home office, tiež by ste mali venovať pozornosť výberu stoličky.

Rôzne typy stoličiek

Zdá sa, že stoličky predstavujú vec, ktorú je možné vybrať a zaobstarať veľmi rýchlo. Nie je to úplne pravda. Na trhu sa nachádzajú rôzne druhy kancelárskych stoličiek či kresiel, ktoré sa od seba výrazne líšia. Je hádam jasné, že úplne iný komfort poskytne polohovateľná a otáčacia kancelárska stolička než klasická, pevná, konferenčná stolička. Ak toto firma pochopí, tak rastie predpoklad, že zamestnanci budú mať pri práci patričný komfort.

S pohodlím rastie aj výkon

Kancelárske stoličky sa následne delia na otáčaciu „klasiku“, špeciálne ergonomické zdravotné stoličky, prípadne univerzálne kancelárske stoličky určené aj do dielní. V každom prípade, je dokázané, že s pohodlím rastie aj výkon. Týka sa to teda aj firiem. Ak firma zaobstará svojim zamestnancom pohodlné a komfortné sedenie, tak za túto o niečo vyššiu investíciu získava vyšší výkon a pohodu svojich pracovníkov.

Aj do home office

Trendom dneška je práca z domu, čiže home office. A asi najväčšou chybou je pracovať na prvej stoličke, ktorú doma nájdete. Po celom dni z nej akurát tak dobre bolí chrbát či krk. Preto ak vaša firma prešla na home office, dajte si námahu, úsilie a financie na to, aby ste si kúpili pohodlnú a komfortnú kancelársku stoličku. Bude sa vám pracovať lepšie a bez bolestí chrbta či krku.

Zdroj obrázka:  New Africa / Shutterstock.com

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu