ZN.SK
Zoskok padákom

Radi skúšate nové veci? Čo tak vyletieť k oblakom?

Ide o komplexný proces, ktorý v prvom kroku musíte spracovať v sebe. Lietanie vás môže fascinovať už od malička, no odhodlať sa na…

Zľavy na wellness pobyty

Viete, že tie najobávanejšie zážitky sú zároveň plné neopakovateľných emócií? Nikto vám však nezaručí, že zahrňujú len príjemné pocity, inak by sme k nim nepristupovali s rešpektom. Strach je dobrým učiteľom, najmä keď sa ocitáme v neprirodzených a menej komfortných situáciách. Let patrí k jedným z nich, presnejšie letieť na mieste skutočného profíka alebo tandemovo zoskočiť si už vyžaduje úplne iný prístup.

Pilotovanie na skúšku nie je bežnou zábavkou

Ide o komplexný proces, ktorý v prvom kroku musíte spracovať v sebe. Lietanie vás môže fascinovať už od malička, no odhodlať sa na pilotovanie lietadla ovplyvňujú viaceré faktory. Tou najdôležitejšou je prestať snívať, resp. lietať hlavou v oblakoch a zapojiť sa do vzdelávania.

Pozor! Zakaždým ide len o tzv. rýchlokurzy, kde vás na základnej pozemnej príprave vzdelávajú cca 30 min. Inštruktori sa sústreďujú na chápanie aerodynamiky a ovládanie letu, taktiež aj na samotné fungovanie lietadla. Vysvetľujú špecifické situácie, akými sú podmienky riadenia pri vzlete, počas letu a pred pristátím. Aj pilot na skúšku dodržiava letecké predpisy a riadi sa podľa podnebných podmienok. V letovej časti nestačí len pilotovať, ale vhodne komunikovať s riadiacou vežou a vykonávať niekoľko cvičných pristátí.

Priamo za zážitkom!

Každý letecký zážitok pozostáva aj z teoretickej a bezpečnostnej fázy, no rozdiel je medzi prechodom od poznámok k zážitkom. Vhupnúť k nim z niekoľkých tisíc metrov nad zemou umožňuje tandemový zoskok. Tu ide pilotovanie „bokom“, v centre vášho záujmu zostávajú základné parašutistické pozície.

Vedeli ste, že ide o voľný pád, pri ktorom dosahujete rýchlosť až viac ako 250 km/h?

Je to naozaj pre vás?

Všeobecné podmienky pilotovania na skúšku vymedzujú len vek nad 18 rokov, u neplnoletých súhlas zákonného zástupcu a dobrý zdravotný stav. Síce let v reálnych podmienkach prebieha pod dohľadom skúseného inštruktora, zvážte aj svoju psychickú vyspelosť. Ide o poriadnu dávku adrenalínu, kde nemožno garantovať len pokojné a plynulé fázy.

Zdroj obrázku: Germanskydiver / Shutterstock

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu