ZN.SK
vlasy šampón

Poznáte príčiny a spôsoby liečby vypadávania vlasov?

Všimli ste si, že vám viac padajú vlasy? Nerobte paniku, nie ste v tom sami. Alopécia, teda nadmerné vypadávanie vlasov, sa vyskytuje…

Zľavy na wellness pobyty

Všimli ste si, že vám viac padajú vlasy? Nerobte paniku, nie ste v tom sami. Alopécia, teda nadmerné vypadávanie vlasov, sa vyskytuje u žien aj mužov. Má veľmi veľa príčin a neustále sa objavujú nové.

vlasy šampón

Ako vyriešiť tento problém rýchlo a účinne? Najprv musíte zistiť, čo stojí za vypadávaním vlasov. Poďme sa pozrieť na najčastejšie príčiny vypadávania vlasov.

Nevhodne zvolený šampón

Niekedy môže zapríčiniť vypadávanie vlasov jednoducho nevhodný šampón. Uistite sa, že vami zvolené prípravky vyhovujú vášmu typu vlasov a nezabúdajte na pravidelné umývanie vlasov. Nemali by ste to však preháňať s agresívnymi šampónmi, na každodenné použitie je lepšie vybrať detoxikačné výrobky. Zaraďte do vašej starostlivosti šampóny a kondicionéry podporujúce rast vlasov a obmedzujúce vypadávanie – https://makeup.sk/categorys/751175/.

Reakcia na počasie

Páliace slnko, nízke teploty, silný vietor. To všetko môže viesť k častému vypadávaniu vlasov. Vysušené a lámavé vlasy rýchlejšie „starnú“ a vypadávajú. Nepodceňujte nosenie pokrývky hlavy v lete ani v zime. Používajte bezoplachové hydratačné prípravky, pravidelne vlasom doprajte olejové masky a chráňte ich pred slnkom. Celý sortiment hydratačných a ochranných produktov na vlasy nájdete napríklad na makeup.sk.

Nedostatok užitočných prvkov

Možno vášmu organizmu jednoducho chýba železo. Pri anémii krv v pokožke hlavy necirkuluje tak, ako by mala. To znamená, že vlasové cibuľky nedostávajú dostatok výživy. Svoju úlohu môže zohrať aj nedostatok iných stopových prvkov (zinok, chróm, selén) a vitamínov, čo negatívne ovplyvní stav vašich vlasov.

Hormonálne zmeny

Nadmerné vypadávanie vlasov u dospievajúcich aj tehotných žien je často ovplyvnené hormónmi. U žien sa môže vyskytnúť po 50. roku života s nástupom menopauzy. Muži môžu tiež čeliť alopécii v dôsledku vysokej aktivity mužských hormónov.

Stres

Ak ste neustále v strese, reaguje naň celé vaše telo, rovnako ako v prípade imunitného systému. Navyše stresové situácie spôsobujú nespavosť a nechuť do jedla, čo má nielen negatívny vplyv na vlasy, ale aj vyvoláva problémy s pokožkou hlavy a tvorbu lupín.

Prílišná úprava vlasov

Preháňate to často so stylingovými prípravkami? Vaše vlasy môžu byť vážne presušené, čo znamená, že rýchlejšie vstupujú do fázy starnutia. Pričasté používanie kuliem, fénov či žehličiek vlasy navyše stenčuje a poškodzuje vlasové cibuľky. Čo na vypadávanie vlasov pri častom stylovaní? Stavte na nástroje s keramickým povrchom a moznosťou kontroly teploty. A dbajte na ochranu vlasov pred teplom!

Nesprávna vlasová starostlivosť a ďalšie príčiny

Vypadávanie vlasov u žien môže byť spôsobené aj agresívnym česaním. Správne česanie, podobne ako jemná masáž pokožky hlavy, stimuluje zdravý rast vlasov. Zaobstarajte si na vhodnú kefu či hrebeň pre váš typ vlasov. Vždy si vlasy prečešte od končekov a až potom posúvajte kefu vyššie ku korienkom.

Nosíte radi vlasy pevne zopnuté? Obľúbený účes sa tiež môže stať príčínou padania vlasov. Toto by ste nečakali! Nosenie vlasov v tesnom chvoste alebo drdole vytvára tlak na korene, čo vedie k väčšej krehkosti. Nekvalitné vykonané predlžovanie vlasov môže spôsobiť podobné poškodenie vlasov.

Stále váhate? Potom stojí za to kontaktovať trichológa či dermatológa, ktorý vylúči možnosť kožného ochorenia. Zastavenie vypadávania vlasov v každom prípade vyžaduje trpezlivosť, ale krásna dlhá hriva a zdravo rastúce vlasy stoja za to!

Zdroj foto: Prostock-studio / Shutterstock.com

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu