ZN.SK
Bahrajn more a hotel

Hydrotour: priame lety z Bratislavy do kráľovského Bahrajnu

Bahrajn ponúka mimo hlavný ostrov aj množstvo ďalších, umelé lagúny, modernú architektúru, aj kultúrne dedičstvo, vrátane toho v UNESCO.

Bahrajnské kráľovstvo – Bahrajn ako malá ostrovná krajina v Perzskom zálive nie je bežnou turistickou destináciou. Dosiaľ sme nemali možnosť priameho dopravného spojenia. Vo viacerých ohľadoch zaujímavá krajina a Slovákmi zatiaľ nie veľmi objavená destinácia má viacero predností, ktorými výrazne konkuruje Dubaju, alebo iným destináciám moderného arabského sveta. Jej sprístupnenie priamymi letmi už od októbra je novinkou v ponuke cestovnej kancelárie Hydrotour. Tá prináša zájazdy do Bahrajnu ako zaujímavú alternatívu možno aj pre tých, ktorí považujú Dubaj za už dostatočne preskúmaný a známy.

Bahrajn more a hotel

Hotelové siete a vyššia úroveň turizmu

Bahrajn ponúka mimo hlavný ostrov aj množstvo ďalších, umelé lagúny, modernú architektúru, aj kultúrne dedičstvo, vrátane toho s medzinárodným významom a zápisom na zozname UNESCO. Bahrajn, ktorý sa posledné dve desaťročia skloňuje aj vo svete motošportu a Veľkej ceny F1 má už dlhšie dobré meno aj pre rozsiahlu ponuku luxusných rezortov a dostatočného leteckého prepojenia so západnou Európou.

Cestovná kancelária Hydrotour hneď v uvádzacej ponuke pritom priniesla dva luxusné hotelové rezorty Vida Beach Resort Marassi Al Bahrain 5* a Address Beach Resort Bahrain 5* s all inclusive službami a nádhernými plážami s jemným bielym pieskom. Práve biely piesok, na niektorých pobrežiach Bahrajnu tvorený dokonca drobnými lastúrami a koralmi, môže pôsobiť ako presvedčovací argument. Oba spomenuté hotely majú priamy vstup do nového obchodného centra postaveného spoločnosťou Emaar, ktorá vybudovala aj známy Dubai Mall, najväčšie obchodné centrum na svete.

Bahrajn Hydrotour

V ponuke cestovnej kancelárie neskôr pribudnú aj ďalšie hotely, medzi ktorými budú aj zastúpenia známych svetovo významných hotelových sietí. Pôjde o hotely Sofitel Bahrain Zallaq Thalassa Sea & SPA, Jumeirah Gulf of Bahrain Resort and SPA, Ritz Carlton Bahrain, či Four Seasons Hotel Bahrain Bay. V súvislosti s cestovnou kanceláriou a jej ponukou je nepochybne v takejto destinácii plusom animačný program prispôsobený práve slovenským dovolenkárom. O program pre deti i dospelých sa budú starať slovensky hovoriaci animátori cestovnej kancelárie Hydrotour.

Atraktivita ostrova a možnosti v okolí

Samotná cestovná kancelária už na svojej stránke uvádza informačný úvod a sprievodcu Bahrajnom. V informáciách sa tak nachádza aj súhrn možností na ostrove a o výletoch. Napríklad aj o návšteve Saudskej Arábie, ktorá dosiaľ nepatrí medzi Slovákmi objavené miesta na zemi. Prístupná je pritom po súši, keďže s krajinou Bahrajn spája most nad morom. Saudská Arábia pre vstup vyžaduje úhradu víz. Samotný Bahrajn ponúka historické centrum, jednu z najstarších mešít na svete, viacero novodobých architektonických zaujímavostí. Aj napríklad unikátnu budovu Bahrajnského obchodného centra s veternými turbínami, aké uchvátili svojho času svet architektúry.

Zaujímavé sú taktiež nákupné štvrte, miestna história lovcov perál a mnohé drobné ostrovy, či pobrežia, ktoré nadchnú nadšencov šnorchlovania, alebo aj potápania. Krajina tolerantná voči ostatným náboženstvám, v ktorej nájdete aj kresťanský kostol, či hinduistický chrám neoplýva zeleňou, lesmi, ani horami. Tvoria ju suché ostrovy, ale často nádherné pobrežie a more. A samozrejme luxusné hotelové komplexy.

Akýsi prímorský štandard je ponuka vodných športov a zážitkov, takže Bahrajn v ničom nezaostáva od iných podobných dovolenkových destinácií. Len možno jeho názov nezahŕňajú Slováci medzi bežné miesta, kde už zavítali sami, prípadne ich známi. 5 hodín letu z Bratislavy robí z Bahrajnu prístupnú exotiku. Rovnako ako cena, ktorú ak porovnáme s mnohými bližšími destináciami, je výrazne prístupnejšia. Vhodné je tiež pripomenúť, že vstupné víza do Bahrajnu sú cenovo pomerne lacné, avšak slúžia len pre jeden vstup. Ak sa rozhodnete Bahrajn opustiť a o pár dní sa vrátiť, víza je nutné obnoviť. Viac informácií o Bahrajne nájdete aj v našom staršom článku alebo v článku o zaujímavostiach Bahrajnu.

Informácie o destinácii je možné nájsť na stránkach Hydroutour.sk

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu