Dovolenka s deťmi: Na toto určite nezabudnite!

Dovolenka s deťmi: Na toto určite nezabudnite!

Výlet alebo dovolenka v zahraničí je ideálnou príležitosťou pre oddych a získanie nových zážitkov pre rodičov a ich ratolesti. Netreba však zabúdať na to, že nikto nie je nikdy imúnny voči rôznym komplikáciám, ako je napríklad úraz či ochorenie. Riešenie týchto problémov dokáže dovolenku poriadne skomplikovať a účet za šetrenie v zahraničí na nálade nikomu nepridá. Preto do cudziny vždy cestujte s platným cestovným poistením, vďaka ktorému sa neželaným výdavkom vyhnete.

kúpanie v mori

Prečo by ste mali mať poistenie do zahraničia?

Nejedna rodina sa pri ceste do zahraničia spolieha iba na zdravotné poistenie. Je pravda, že Európsky preukaz zdravotného poistenia (EPZP) vám zaistí nárok na zdravotnú starostlivosť. Treba si však dať pozor na to, že bezplatné ošetrenie vám bude poskytnuté iba v sieti verejného zdravotníctva a v takom rozsahu, aký zaručuje zákon obyvateľom daného štátu. Preto sa odporúča cestovať s kombináciou EPZP a komerčného cestovného poistenia, z ktorého je kryté aj ošetrenie v súkromných zdravotníckych zariadeniach a repatriácia. Prostredníctvom poistenia na dovolenku si každá rodina môže zaistiť nárok na preplatenie liečebných nákladov v prípade úrazu alebo ochorenia a tiež aj krytie rôznych iných rizík.

Cestovné poistenie pomôže pri mnohých problémoch

Ďalšou výhodou poistenia do zahraničia je to, že môže zahŕňať krytie rizík, ktoré nesúvisia s liečebnými nákladmi. V rámci cestovnej poistky si môžete uzatvoriť napríklad pripoistenie batožiny, vďaka ktorému budete mať nárok na náhradu škody ak sa vaša batožina, osobné veci alebo doklady stratia, poškodia alebo vám ich niekto ukradne. Žiadna rodina s deťmi by nemala vynechať pripoistenie zodpovednosti za škodu.

Ak vy alebo vaše deti nechtiac spôsobia škodu tretej osobe, napríklad poškodia zariadenia hotela, reštaurácie či múzea, vzniknuté poškodenie preplatí vaša poisťovňa. Rodina s deťmi tiež určite ocení aj pripoistenie storna, ktoré vám zaručí nárok na preplatenie storno poplatkov pri zrušení zájazdu či iných cestovných služieb, napríklad pre chorobu, úraz či z iného relevantného dôvodu. Nestačí? V ponuke nájdete aj poistky, ktoré zahŕňanú krytie rizika COVID-19 či úrazové pripoistenie. Tie rodiny, ktoré na dovolenku cestujú vlastným autom určite ocenia doplnkové poistenie technickej pomoci asistencie k vozidlu.

Okrem toho sú súčasťou každého cestovného poistenia aj asistenčné služby. Pri zdravotných ťažkostiach vám poradia ako postupovať a pomôžu nájsť najbližšie zdravotnícke stredisko. V závislosti od toho, aké ďalšie pripoistenie si v rámci poistenia na dovolenku uzatvoríte, vám budú vedieť poskytnúť pomoc a podporu aj v širšom rozsahu.

Ako získať najvýhodnejšie poistenie na dovolenku?

Veľmi jednoducho. Využite porovnanie cien cestovného poistenia online od Klik.sk. V prvom kroku vyplníte základné údaje a zvolíte, ktoré pripoistenia má vaša poistka zahŕňať. Na ďalšom kroku si z vygenerovaného prehľadu môžete vybrať, ktorá ponuka vám najviac vyhovuje. Pri každej ponuke nájdete nielen údaj o cene, ale aj informácie jej rozsahu, poistných limitoch a pod.. Následne doplníte údaje potrebné pre poistnú zmluvu a uzatvoríte poistenie.

Posledné, čo musíte urobiť, je uhradiť poistné a skontrolovať, či vám na e-mailovú adresu dorazila poistná zmluva a ostatné dokumenty. Celý proces vám zaberie len pár minút, takže si poistenie môžete uzatvoriť aj chvíľu pred odchodom. Žiadne chodenie do pobočiek či zdĺhavé vypisovanie tlačív. Všetko vyriešite kompletne online, rýchlo a pohodlne.

Zdroj obrázka: bigstockphoto.com

Mohlo by zaujímať tiež:
Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.