ZN.SK
falošná nevesta kniha Elisky Melusovej

Druhý historický román Elišky Melušovej Falošná nevesta v predpredaji

Po skoro troch rokoch sa môžeme opäť tešiť na nový príbeh z prostredia anglickej aristokracie od Elišky Melušovej s názvom Falošná nevesta.

Z pera slovenskej autorky Elišky Melušovej už čoskoro získa knižnú podobu ďalší historický román. Prvým príbehom z beletrie s názvom „Odkaz záhadnej lady,“ z dielne vydavateľstva Maxim, upútala v roku 2020, o čom svedčila aj jeho dotlač. Po skoro troch rokoch sa môžeme opäť tešiť na nový príbeh z prostredia anglickej aristokracie v románe Falošná nevesta.

falošná nevesta kniha Elisky Melusovej

Nový príbeh zasadený do obdobia roku 1845

Hlavná hrdinka Felicity Lencesterová pricestuje do Londýna na pozvanie tety. Tá však zmizne a pretože nemá kde zostať a v meste ju nikto nepozná, nechá sa nahovoriť na plán v ktorom predstiera, že je nevestou Christiana Hardinga, markíza Rochester, ktorý sa len teraz vrátil do Londýna, kde ho považovali za mŕtveho.

Nikto netušil, že prežil požiar pri ktorom zahynula celá jeho rodina, ale prišiel o svoje spomienky. Dnes však pozná pravdu a aby nevystrašil vinníkov, predstiera výpadky pamäte a pripravuje pomstu s veľkolepým odhalením. Zároveň si vychutnáva vynaliezavosť krásnej cudzinky až do času, kým neprepukne v škandál a on sa musí rozhodnúť, či zachráni povesť ženy, ktorá ho od začiatku klamala, alebo bude riskovať, že sa zamotá do stavu skutočného manželstva. Felicity, ktorá sa narodila a žila jednoduchým životom v Amerike sa tak dostáva do nebezpečenstva v bláznivom kruhu intríg po boku muža s ktorým sa neradno zahrávať. Od začiatku mala v pláne vrátiť sa domov, no jej srdce sa odrazu zmieta v túžbe zostať a presvedčiť muža, ktorého zradili, že nie všetko v jeho živote je lož.

Autorka je skutočná policajná vyšetrovateľka

Autorka, ktorá v reálnom živote pracuje ako policajná vyšetrovateľka už pri prvom románe dokázala, že vynaliezavosť je jej silnou stránkou, bude tomu tak aj teraz? Ako dopadne príbeh, ktorého hlavných hrdinov spojila náhoda, alebo aj to bola len lož? A čo markíz hnaný pomstou, dokáže odpustiť a znova uveriť? Kto sa chcel zbaviť jeho rodiny a prečo? To všetko sa dočítate v novinke s názvom „Falošná nevesta,“ ktorú predstaví opäť vydavateľstvo Maxim. Dátum vydania aktuálne uvádza 25. 8. 2023 a knihu je už možné predobjednať na BUX.sk

Eliška Melušová je rôznorodé žieňa o čom svedčí aj jej profesia. Cez deň rieši zákony a „hlavolamy“ trestných činov a večer sa púšťa do dobrodružno-romantických zápletiek svojich postáv. Dospievala pri knihách Johanny Lindseyovej a práve tie ju vtiahli do fascinujúcich dejín Anglicka, ktoré sa zatiaľ stalo ústredím jej kníh, aby dokázala, že aj Slovenka sa môže vyznať v histórii cudzej zeme. Z filmov má rada horory a pokoj jej prináša šum morských vĺn a spoločnosť štvornohých chlpáčov. Úsmev jej, ale prinášajú tiež čitatelia, ktorých slová radosti ju ženú vpred pri prípravách svojich príbehov, ktorými sa snaží, aby aspoň na pár hodín unikli zo sveta reality a historickými dverami vkročili do sveta poznania aristokracie, bálov, ale aj intríg a lásky.

Mohlo by zaujímať tiež:

ZN.SK

Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu