V čom sa online televízia líši od tej tradičnej?

V čom sa online televízia líši od tej tradičnej?

Spôsobov, ako si môžete užiť obľúbené televízne relácie dnes poznáme viacero. Technologický pokrok neobišiel ani tento segment, a tak je dnes k dispozícii okrem tradičnej televízie aj online televízia. Obe možnosti ponúkajú rôzne výhody pre divákov. V čom má však online televízia navrch?

Televízia

Užívajte si televíziu odkiaľkoľvek na svete

Na to, aby ste si mohli pustiť televízny obsah, vám v porovnaní s klasickou televíziou stačí internetové pripojenie. Online televízia ponúka možnosť sledovania programov kdekoľvek sa práve nachádzate, a to dokonca aj zo svojho smartfónu. Nie ste obmedzení vaším domovom, preto vám už nikdy neunikne obľúbený program, napríklad ani na dovolenke.

Balík programov šitý na mieru

Okrem toho, že poskytovatelia online televízie ponúkajú možnosť zvoliť si počet programov v rámci základného balíka, flexibilitu v sledovaní umožňujú aj tematické programové balíky. Pozerať tak budete môcť presne to, čo vás naozaj baví. Vďaka rozšíreniu o dokumentárne, filmové, hudobné, športové, ale aj detské stanice, si na svoje príde celá rodina, ktorá bude mať o zábavu postarané.

ovládač tv

Zdroj: pexels / Soumith Soman

TV archív

Síce prináša online televízia možnosť pozerať obľúbené programy kdekoľvek, nie vždy je priestor sledovať ich priamo počas vysielacieho času danej televíznej stanice. Vďaka archívu sa tak môžete vrátiť k reláciám, filmom, či seriálom, ktoré ste nestihli. Výhodou je tiež možnosť pretočiť reklamy, vďaka čomu si môžete užiť program bez prerušenia. Zvyčajne je k dispozícii možnosť sledovať už odvysielané programy 7 dní spätne, avšak táto lehota sa môže v závislosti od poskytovateľa líšiť.

Cenovo výhodná kombinácia

Na výšku mesačného poplatku za online televíziu vplýva hneď viacero faktorov. Okrem samotného poskytovateľa sa na cene odrazí napríklad aj požadovaný počet programov v základnom balíku, tematické programové balíky navyše, či ďalšie extra služby. Výhodou je, že niektorí poskytovatelia ponúkajú cenovo výhodnú kombináciu, vďaka ktorej získate online televíziu napríklad spolu s internetom za priaznivejšiu cenu.

Výber poskytovateľa nepodceňte

Aby ste si mohli užívať všetky výhody online televízie naplno, dajte si pozor na výber spoľahlivého poskytovateľa. Keďže je dnes na našom trhu viacero spoločností, ktoré túto službu ponúkajú, nie vždy je jednoduché rozhodnúť sa správne. Pri výbere môžete brať do úvahy recenzie od aktuálnych alebo predchádzajúcich používateľov, no pozorne si preštudujte aj ponuku poskytovateľa, možnosť tematických balíkov, či ďalšie doplnkové služby, ktoré by ste mohli využiť.

deti televízia

Zdroj: pexels / Ivan Samkov

Aj keď má klasická televízia svoju dlhú tradíciu, technologický pokrok a príchod online televízie povýšil sledovanie programov na novú úroveň. Preto, ak ste doposiaľ online TV nevyužívali, vedzte, že rozhodne stojí za zváženie. Vyskúšať si ju dokonca môžete u niektorých poskytovateľov zdarma na určité obdobie. To by vám tiež mohlo pomôcť k definitívnemu rozhodnutiu.

 

Mohlo by zaujímať tiež:
Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.