Česi vynašli tričká, na ktorých nevidieť pot. Šijú ich na Slovensku

Česi vynašli tričká, na ktorých nevidieť pot. Šijú ich na Slovensku

Bratislava, 27. mája 2021 – Český start-up roka – spoločnosť CityZen®, ktorá vyrába recyklovateľné tričká, na ktorých nie je vidieť pot a mokré fľaky – rozširuje svoje aktivity na Slovensku. V susednej Českej republike za tri roky od založenia spoločnosť zdvihla svoj ročný obrat z nuly na viac ako 1 milión EUR. CityZen® teraz rozširuje svoj predaj aj u nás. V pláne má akceleráciu predaja o stovky percent, pričom ponuku oblečenia chce výrazne rozšíriť.

Smart tričká z Česko – Slovenska

Výrobca tričiek  CityZen® vyvinul vlastnú technológiu, ktorá spočíva v špeciálnej úprave bavlny, ktorú používa ako jediný na svete. Vďaka tomu nie je na tričkách vidieť pot, odpudzujú tekutiny a špinu.

Smart technológie sa stali neodmysliteľnou súčasťou našich životov. Denno-denne používame smart telefóny, televízory, máme smart domácnosti. My sme sa rozhodli nadviazať na textilnú tradíciu bývalého Československa výrobou smart tričiek na bežné nosenie. Vyvinuli a patentovali sme vlastnú špeciálnu technológiu, vďaka ktorej sme v Českej republike zaznamenali viacero úspechov. Slovenský trh považujeme za rovnako dôležitý ako ten český, a preto sme sa rozhodli viac orientovať aj na predaj na Slovensku,“ uviedol Pavel Hrstka, riaditeľ CityZen® a zároveň jeden zo spoluzakladateľov firmy.

CityZen oživuje tradíciu

Spoločnosť nadväzuje na tradíciu československého odevného priemyslu. Ten bol pred revolúciou v našich krajinách veľmi silný a úspešný. Odevy z Československa dokonca putovali na export do zahraničia. Časom našu textilnú tradíciu zdevastoval lacný dovoz. „My sme sa rozhodli na túto tradíciu nadviazať, avšak moderným produktom, ktorý bude šetrný k ľudskému telu i prírode. Naše tričká sú 100 % recyklovateľné, a teda nie sú vyrobené z umelých vláken, avšak zo špičkovej kvalitnej bavlny,“ dodáva Pavel Hrstka s tým, že časť produkcie si dokonca nechávajú šiť na Slovensku.

Produkciu tento rok CityZen® dokonca plánuje výrazne rozšíriť. Nedávno do predaja okrem tričiek na bežné nosenie zaradili aj tričká pod košele, antibakteriálne pánske boxerky, pripravujú aj výrobu tričiek s dlhým rukávom, prémiových košieľ či produktov pre juniorov.

Technológia podlieha prísnej legislatíve

Technológia z dielne tejto českej firmy šetrí vodu, energiu a podlieha legislatíve EU REACH. Špeciálna úprava bavlny zaručí, že človeka zbaví nepríjemných fľakov od potu na oblečení. Zníži prirodzený telesný zápach, no rovnako sa na povrchu trička nezachytí špina či tekutiny, ktorá po tričku iba skĺzne. Materiál je priedušný a veľmi rýchlo schne, čím sa zmenšuje priestor na množenie sa vlhkomilných baktérií, ktoré stoja za tým, že telesný pot človeka zapácha.

O CityZen

Spoločnosť, ktorú rozbehli traja kamaráti z malého českého mesta Chrudim –  Pavel Hrstka, Martin Burkoň a René Němeček – za svoj produkt získala už rok po svojom založení ocenenie český Start-up roka a najnovšie získala 1. miesto v českej súťaži Heuréka Shop roka v kategórii móda a doplnky, čím sa ocitla na prvých priečkach s gigantami ako Lidl-shop.cz, Datart.cz či Notino.cz.

Ako presne trička CityZen fungujú si môžete pozrieť v nasledujúcich videách:

CityZen®: https://www.cityzen.sk/

FB: https://www.facebook.com/cityzenwear/


Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.