ZN.SK
Rytmus a Pierko

Rytmus a jeho soundtrack Pierko k drsnému filmu Pirko

Patrik „Rytmus“ Vrbovský, známy širokej verejnosti ako RYTMUS, je človekom výnimočným aj kontroverzným. A taký je aj nový slovensko-český film PIRKO tvorcov Lucie …

Patrik „Rytmus“ Vrbovský, známy širokej verejnosti ako RYTMUS, je človekom výnimočným aj kontroverzným. A taký je aj nový slovensko-český film PIRKO tvorcov Lucie a Petra Klein Svobodu. Keďže výnimočné veci oslovujú výnimočných ľudí, je prepojenie Rytmusa s filmom Pirkom celkom logické.

Rytmus a Pierko

Rytmus mal vďaka priateľstvu s tvorcami možnosť oboznámiť sa s výsledkom tvorivého procesu, ale tiež s motiváciou tvorcov natočiť Pirko. Scenáristke a režisérke Lucii Klein Svoboda ležala téma outsiderov našej spoločnosti na srdci aj v hlave dlho a intenzívne, až sa celkom prirodzene pretavila do filmového príbehu (réžie sa spolu s Luciou ujal aj manžel Petr Klein Svoboda).

Film Pirko

Film Pirko je inšpirovaný skutočnými osudmi zneužívaných dievčat, je to dramatický príbeh teenagerky, ktorá svojím odhodlaním a bojovnosťou zachráni nielen seba, ale aj svoje kamrátky, aby už nemuseli prejsť rovnakým peklom ako ona. Hlavnú hrdinku Martinu nezlomí ani pád na úplné dno, jej príbeh autenticky zachytáva realitu odvrátenej strany života vo veľkom meste – so všetkou krutosťou, iróniou a čiernym humorom, ktorý k nej patrí.

Film zanechal v Rytmusovi taký silný dojem, že sa kráľ slovenského rapu rozhodol nielen venovať do filmu dve skladby, ale aj sám zložil pieseň (soundtrack) inšpirovanú filmom. A k piesni navyše natočil video klip, v ktorom použil scény z filmu. „Pozrel som si film a vcítil som sa do toho. Poňal som to ako rozprávač,“ povedal Rytmus na margo vzniku piesne, ktorá od pondelňajšieho večera zbiera divákov na youtube po názvom Rytmus feat. Mons Berry. Autorom hudby je Maiky Beatz. Po hodine od vydania mal klip 13 368 pozretí a dnes ráno ich má už 72 600.

Rytmus sa k filmu Pirko naďalej hlási a už teraz sa pripravuje a teší na jeho premiéru, ktorá bude v októbri 2016.

Mohlo by zaujímať tiež:

ZN.SK

Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu