ZN.SK
Rollei kamery do auta

Nové bezpečnostné kamery do auta Rollei CarDVR-300 a 310

Novinky Rollei CarDVR-300 a Rollei CarDVR-310 sa stanú ideálnym doplnkom firemných automobilov, alebo rodinných áut kde automobil riadia aj neskúsení vodiči…

Zľavy na wellness pobyty

Rollei, sa ako výrobca rôznych drobných športových kamier a kamier do auta, čoraz viac presadzuje aj na Slovensku. Našu redakciu zaujal modelom Actioncam 420, ktorý patrí do našej redakčnej výbavy. Úspech má však aj pri autokamerách, ktoré samé o sebe majú úspech pre popularitu a občas aj nevyhnutnosť.

Rollei kamery do auta

Kamerové novinky do auta s GPS

Novinky Rollei CarDVR-300 a Rollei CarDVR-310 sa stanú ideálnym doplnkom firemných automobilov, alebo rodinných áut kde automobil riadia aj neskúsení vodiči, keďže má vstavané GPS. Záznam videa sa ukladá na microSD kartu a je možné ho prehrať v počítači pomocou dodávaného softvéru, ktorý súčasne s videom ukazuje tiež aktuálnu polohu na Google Maps s údajmi o polohe a rýchlosti.
Oba modely Rollei CarDVR-300 a Rollei CarDVR-310 sú vybavené farebným TFT LCD pre jednoduché nastavenie a živý náhľad. Model Rollei CarDVR-310 navyše ponúka snímkovaciu frekvenciu 60fps pri Full HD rozlíšení a 30fps u rozlíšenie 2k. So zorným uhlom 130 ° tak má užívateľ dokonale plynulý a ostrý záznam všetkého čo sa deje v okolí auta.
Medzi ďalšie funkcie patrí automatické spustenie po naštartovaní auta, G-Sensor zaznamenávajúci prudké brzdenie, kolíziu, či zmenu smeru a tým ochránené záznamy.

Kamery sú vybavené integrovanou batériou 470mAh, ktorá slúži pre prevádzku pri výpadku napájania, ktoré je sprostredkované napájacím adaptérom do zásuvky zapaľovača pre 12V / 24V. Inštalácia na čelné sklo sa vykonáva pomocou kompaktnej prísavky, ktorá tak nezavadzia vo výhľade vodiča.

Modely a rozdiely

Rollei CarDVR-300 so zorným uhlom 102° a clonou F2,0 si poradí aj so slabým osvetlením. CarDVR-310 je mierne lepší. Dosahuje uhol až 130°a clonu F1,8 čo je ešte lepší výsledok pri slabom svetle. Displej prvého modelu s veľkosťou 2,4“ je o niečo väčší, než pri drahšom a to 2,31“. Rozmery prvej sú 70 x 63 x 31.3 mm, čo je oproti CarDVR-310 a rozmermi 57 x 58 x 30 mm

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu