ZN.SK
ryža

Recenzia: Ryžovar šetrí čas v kuchyni. Spoľahnite sa na automat

Ryžovar od nemeckého výrobcu Lauben je jedným z tých, ktorí sa stanú neoceniteľnými pomocníkmi v kuchyni. O to viac, ak si zvyknete na to…

Ryžovar od nemeckého výrobcu Lauben je jedným z tých, ktorí sa stanú neoceniteľnými pomocníkmi v kuchyni. O to viac, ak si zvyknete na to, že ryža sa dá variť aj jednoducho. Bez státia pri sporáku a pri hrncoch sledujúc presný čas a výsledok. Ryžovar ako kuchynský spotrebič má svojich fanúšikov po celom svete. Má rôzne variácie, objemy, veľkosti, ale tá od Laubenu poteší kapacitou, rozšíreným využitím, ale aj eleganciou vo svojom dizajne samotnom. Má skrátka niečo navyše, čo nájde uplatnenie predovšetkým tam, kde sa varí zdravo… alebo aspoň občas zdravo.

ryža

Ryžovar značky Lauben s číslom 1800BC

Samotný nemecký výrobca má v ponuke viacero ryžovarov. U nás sme sa zoznámili s tým, ktorý svoju kapacitu aj farbu prezrádza už v názve. Prezradiť by tak mohol hodnoty „1800 ml“ a „čiernu farbu“. Objem 1,8 litra je pritom reálny. Ryska sa nachádza na vnútornej variacej nádobe z vonka, aj z vnútra. Máte tak jasno v tom, koľko varíte ryže, respektíve koľko potrebujete.

Lauben ryžovar rice cooker 1800BC

Varenie prebieha vo vnútornej vyberateľnej nádobe. Tú je dokonca možné umývať v umývačke riadu. Vybavená je nepriľnavým povrchom. Nasadiť na ňu môžete pokrievku z tvrdeného odolného skla s priepustným ventilom. Rovnako veľká je pritom aj násada z kovu, ktorá slúži na rozšírenú funkciu tohto hrnca. Na parné varenie.

Súčasťou balenia:

  • kovová násada na parné varenie
  • odmerka (poslúži na ustriehnutie pomeru 1 dielu ryže a 1 dielu vody, prípadne iného pomeru, ako uvádza návod na balení ryže)
  • miešacia lyžička. Tá poslúži v prípade potreby na rôzne účely. Je z plastu, takže poškodenie nepriľnavého povrchu nehrozí.
  • Pokrievka
  • Prívodný elektrický kábel do bežnej slovenskej zásuvky

Varenie ryže a funkcie ryžovaru

To, čo od ryžovaru očakávame je, aby sa postaral o uvarenie ryže automaticky. Nuž a práve táto funkcia je to, čoho sa pochopiteľne používateľ prístroja dočká. Lauben Rice Cooker 1800BC má svoje čierne prevedenie riešené elegantne. Celá vonkajšia konštrukcia pri varení nepáli a je bezpečná. Vnútorná nádoba je tá, v ktorej prebieha varenie. Vnútorné tlakové čidlo vie, kedy ste hrniec naplnili a či je prázdny.

Ovládačom je jediné tlačidlo, ktoré spúšťa varenie a následne udržiava ryžu teplú. K tomu všetkému sú indikátorom kontrolky. Svetielko pre funkciu varenia a osobitne svetielko pre funkciu udržiavania teplého jedla. Udržiavanie je automatické po tom, čo sa ryža dovarí. Význam to má pritom aj pri varených jedlách na pare. Možno dokonca ešte väčší význam, keďže mnohé pokrmy ako zelenina, prípadne parené buchty pripravené na pare po vychladnutí menia konzistenciu a chuť.

Určenie:

  • Pre nestíhajúceho človeka,
  • mamičku na materskej,
  • človeka bez skúseností,
  • častého, veľkého konzumenta, alebo len milovníka jedál s ryžou

Čo poteší pri používaní prístroja?

V prvom rade teší jednoduché ovládanie. Jediným tlačidlom spustíte varenie ryže, alebo iných jedál, ak sú umiestnené v hornej nadstavbe a chceme využiť funkciu varenia na pare. Vo vnútornej nádobe je možné mimo ryže variť aj kaše, či jednoduché polievky. Nádobu môžeme umývať v umývačke pri bežných teplotách. Všetko do seba zapadá, nepôsobí lacno, mäkko a neisto. Celý prístroj, ale aj kompletné balenie je veľmi ľahké. Neobsahuje nič nevyužiteľné. Princíp ovládania zvládne každý. Pre samotného používateľa pri každom ryžovari je o zistení, čo si môže dovoliť, ako možno ryžu ochutiť, alebo ktorý typ ryže si žiada o trochu viac vody, než je zaužívaný diel. Každá ryža totiž môže byť iná. Úspora, ktorú ponúka ryžovar je vo fyzickej námahe, ale aj v čase. Ten možno investovať inam. V tomto ryžovare nájde jeho používateľ všetko potrebné.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu