ZN.SK
Pokémon Pikachu detektív

Pokémon a detektív Pikachu ako celovečerný film: premiéra v máji 2019

Najslávnejší Pokémon Pikachu dostáva svoj vlastný film. Presnejšie povedané, univerzum Pokémon sa objaví ako celovečerný film v ktorom zabudnite na to…

Najslávnejší Pokémon Pikachu dostáva svoj vlastný film. Presnejšie povedané, univerzum Pokémon sa objaví ako celovečerný film v ktorom zabudnite na to, čo viete z animovanej animé predlohy. Zabudnite na Asha, Misty či Raketový tím. Tentoraz sa na scéne objaví úplne iný svet, v ktorom sú Pokémoni prirodzenou súčasťou nášho sveta.

Pokémon Pikachu detektív

Pikachu ožíva, ako dosiaľ ešte nikdy

Hlavným hrdinom je Tim Goodman, ktorý nepočuje len pika-pika, ale počuje a rozumie, čo konkrétny Pikachu hovorí. Ten sa mu pritom pripletie pod nohy len náhodou. Jeho otec pracujúci ako súkromné oči zmizne a keď spoznáva Pikachua, pochopí že bol otcovým partnerom. Obaja pritom majú rovnaký cieľ, vypátrať čo sa stalo s Timovým otcom Harrym. Vznikne priateľstvo plné humoru, v ktorom ožívajú postavičky zo slávnej GameBoy a Nintendo hry. V hlavných úlohách Justice Smith a Ryan Raynolds (hlas Pikachua).

Všimnite si, čo všetko vidieť v traileri. Dotrio, Charmander, Pidgey hneď v prvej scéne. Pri dievčati stojí Psyduck kým za ňou kráča Jigglypuff a veľký nafukovací Gangar, pričom je za nimi chlapec v obleku Squirtla. Objavíme tu zrejme aj svet v ktorom sa pohybuje pokémon Bulbasaur. V závere traileru vidíme Mr. Mime, ktorého mímovská stena nie je len hlúposť vytvorená z dojmu.

Pokémon Pikachu detektív

foto: Pikachu uniká pred Charizardom

Pokémon ako predloha

Hra Pokémon vznikla v Japonsku v roku 1996 a veľmi rýchlo si získala svet svojou rozmanitosťou a filozofiou vývoja, vyrovnanosti bojov, meraní síl a objavovania či plnenia Pokédexu. Popularita neutícha aj vďaka dnes už dve desaťročia starému animovanému seriálu v štýle animé, ale taktiež vďaka novým vydaniam hry. Posledné dva roky svetu mobilných hier kraľuje Pokémon Go, mobilná hra vďaka ktorej po spojení s GPS súradnicami môžete objavovať pokémonov v reálnom svete okolo seba, loviť ich, využívať na boj, či vylepšovanie. Príchodom filmu sa otvára ešte širšia cesta pre mnohých z nás pre návrat do detstva.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu