ZN.SK
doláre

Poctivá žena našla a vrátila 15 tisíc. Dostala viac ako 56 tisíc

Žena v americkom Michigane našla 15 tisíc dolárov a za svoju poctivosť a pre neľahkú situáciu jej ľudia poslali oveľa viac.

Poctivosť sa občas, alebo zväčša vypláca. Presvedčila sa o tom Dianne Gordon z amerického Michiganu. Na čerpacej stanici totiž našla nemalú sumu peňazí. Jej samotnej by peniaze určite pomohli, keďže žije skromne, do práce chodí pešo dlhšiu trasu a práve benzínovú pumpu má po ceste. V škaredom počasí sa práve na pumpe zastavila, aby sa skryla pred nepriazňou počasia a chladom, keď si 21. januára na podlahe všimla igelitku so sumou okolo 15 tisíc dolárov. Nálezkyňa po pochopení toho, čo sa v taške nachádza, zavolala polícii a oznámila čo našla. Získala pritom viac, ako našla. Ukázalo sa, že peniaze stratili novomanželia a šlo o ich svadobné dary.

žena našla veľký obnos peňazí

Našla a vrátila 15 tisíc, ľudia jej venovali oveľa viac

Dianne je čiastočne na invalidnom dôchodku a do práce chodí pešo práve preto, že jej posledné auto pred časom doslúžilo. Peniaze, ktoré na pumpe v strese zabudli novomanželia a získali ich ako svadobné dary, síce Dianne nezostali, no získala celkom iné. Jej poctivosť oslovila príbuznú jedného z policajtov, ktorí prípad riešili. Vytvorila pre ňu zbierku na platforme GoFundMe, kde práve verejnosť poslala Dianne oveľa viac ako sama poctivo po náleze vrátila.

Doteraz sa jej ľudia vyzbierali sumou viac ako 56 tisíc dolárov, čo je niekoľkonásobne viac ako bol stratený obnos mladomanželov. Zbierka pre ženu, aby si mohla kúpiť auto a neriskovať dlhú trasu do práce a z práce za každého počasia pešo, tak priniesla viac peňazí, ako len na jedno vozidlo.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu