Len 9 ročná Molly Sampson z amerického Marylandu má záujem o paleontológiu aj prírodu. Po tom, čo sa jej po Vianociach podarilo nájsť unikátny zub najväčšieho žraloka, ktorý kedy obýval v dávnych dobách moria, zaujala aj svetové médiá. Pri prechádzke po pláži pri mestečku Calvert Beach hľadala akékoľvek fosílie, takže nález takýchto rozmerov samozrejme bol jednoducho neprehliadnuteľný. Nález skameneliny vyhynutého megalodona bol veľký takmer 13 centimetrov a ide tak o doslova muzeálny kúsok, o ktorý by mohli mať záujem aj svetové múzeá a výstavy.
Zdroj foto: Calvert Marine Museum
Má totiž nesmiernu cenu pre vedcov, ako aj zberateľov. Molly je veľkým nadšencom paleontológie a jej rodičia sú presvedčení, že ňou jedného dňa bude. Radosť z nálezu, ktorého pravosť jej potvrdilo aj blízke múzeu, bola veľká. Rodičia sa zhodujú, že až taká, že by mohla jej zápal do paleontológie len zoceliť.
Megalodon, ako dávny predok morských žralokov
Megalodon bol jedným z najväčších tvorov, ktorí obývali naše oceány. Patril medzi predkov, alebo príbuzenskú vetvu súčasných žralokov. Dodnes sa nám nezachovala jeho kostra, keďže vedci ho spoznávajú a identifikujú len na základe charakteristických zubov, ktoré sú zhodné so štruktúrou a tvarom zubov súčasných žralokov. Vedci teda len odhadujú, ako mohol megalodon vyzerať. Žiť mohol v období zhruba pred 23 až 3,6 miliónmi rokov a jeho dĺžka mohla proporčne k súčasným žralokom dosiahnuť zhruba 20 metrov. V moriach pritom v dávnych dobách žilo mnoho tvorov. Aj takých, ktoré môžeme považovať za dosiaľ prežívajúce dinosaury.