ZN.SK
Orech vlašský olej

Olej z vlašských orechov: výroba, využitie a vlastnosti

Oleje, ktoré sú určené nielen na vnútorné, ale aj vonkajšie použitie sa vyrábajú aj z rozličných druhov orechov. Tie obsahujú mnoho zdravých tukov a veľa iných dôležitých látok…

Oleje, ktoré sú určené nielen na vnútorné, ale aj vonkajšie použitie sa vyrábajú aj z rozličných druhov orechov. Tie obsahujú mnoho zdravých tukov a veľa iných dôležitých látok. V čase jesene dozrievajú chutné vlašské orechy, ktoré sú vítanou surovinou každého jedálnička. Olej z vlašských orechov je veľký pomocník v oblasti zdravia a krásy. Pri vnútornom použití zlepšuje srdcovo-cievnu sústavu a pri vonkajšom použití je prospešný pre pleť a vlasy.

Orech vlašský olej

Výroba

Okrem toho, že sú vlašské orechy určené na konzumáciu, dá sa z nich pripraviť aj kvalitný rastlinný olej, ktorý je ideálny nielen na vnútorné, ale aj vonkajšie použitie. Kúpiť si ho môžete v supermarketoch, na internete, ale aj v obchodoch so zdravou výživou. Priemerná cena 250ml oleja je približne 6 eur. Jeho konzistencia je redšia, má výraznú orieškovú príchuť a žlté zafarbenie so zelenkastým nádychom. Pol-litrový olej môže stáť do 10 eur. Cena však závisí aj od výrobcu, prípadne či ide o filtrovaný alebo nefiltrovaný olej vyrobený z orechov.

Využitie

Najideálnejší je pri príprave studených jedál. Výnimočnú chuť dodá ovocným alebo zeleninovým šalátom. Pridať do môžete do kaše alebo jogurtu, poprípade do polievky či dresingu.

Čo obsahuje?

Olej z vlašských orechov obsahuje všetky zdraviu prospešné nenasýtené mastné kyseliny, vitamín E a mnoho minerálov. Pre ľudský organizmus má mnoho prospešných využití. Podporuje správnu činnosť nervového systému a mozgu.

Do svojho jedálnička by ho mali zaradiť ľudia, ktorí potrebujú upraviť hladinu cholesterolu a krvný tlak. Keďže dokáže upraviť hladinu cholesterolu, priaznivo vplýva na krvný obeh, prečistenie ciev a kardiovaskulárne ochorenia.

Všeliek s liečebnou silou

Zvyčajne sa hovorí o vnútornom použití, avšak nemusíte sa báť ho použiť aj zvonka. Dokáže sa postarať aj o vašu krásu. Tu je niekoľko jeho výhod:

  • Masáž kĺbov a pohybového ústrojenstva
  • Má protizápalové účinky
  • Podporuje hojenie zranení a zlepšuje stav pokožky
  • Vlasom prinavráti lesk
  • Užitočný pri vypadávaní vlasov
Mohlo by zaujímať tiež:


Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu