Nenechajte si ujsť Historický festival na Červenom Kameni 2016 - Zaujímavé novinky ZN.SK

Nenechajte si ujsť Historický festival na Červenom Kameni 2016

Všetky rodiny s deťmi, malými aj starými, fanúšikmi stredoveku, mečov, rytierov, či len koní a zaujímavej kreatívnej zábavy, si opäť prídu na svoje počas blížiaceho sa podujatia na Červenom Kameni, Rotenstein. Už niekoľko rokov sa na hrade Červený Kameň v Častej koná veľký historický festival. Stavia sa tak do popredia medzi vôbec všetky európske historické festivaly, keďže rozsahom konkuruje aj veľkým podujatiam v Nemecku a Rakúsku.

Historický festival Rotenstein

Aj tentoraz sa môžu návštevníci tešiť na niekoľko plôch na ktorých sa budú konať súbore, detské hry, vystúpenia a rôzne ukážky stredovekého života. Tradičnou súčasťou sa v posledných rokoch stali aj zábavky pre deti, či rôzne atrakcie vyhotovené v stredovekom štýle. Azda najlákavejšie sú však súbore vojakov, čepelí a súboje rytierov na koňoch. V spolupráci viacerých tímov zo Slovenska a zahraničia sa opäť otvárajú brány na podujatie, ktoré má byť najmä pre oči a poznávanie. Dôveryhodne zachytené historické prvky na šatách, zbraniach a nástrojoch majú byť pripomienkou dávnych časov a koho tieto časy uchvátia viac, môže byť ich súčasťou, alebo si v miestnych remeselných dielňach a stánkoch zadovážiť niektoré artefakty aj pre seba.

  • Historický festival sa koná:  28. a 29. mája 2016
  • Miesto konania: priestor pri hrade Červený Kameň v Častej
  • Parkovanie: na parkovisku a na lúke bezplatné
  • Vstupné: Jednodňová vstupenka: 11 EUR, zľavnená 7 EUR. Dvojdňová vstupenka 15 EUR a zľavnená 11 EUR. Dieťa do 6 rokov je za symbolické EURO.

Pripravený je bohatý program na ktorý vás pozývajú aj Zaujímavé novinky ZN.SK ako mediálny partner podujatia.

Ohodnoťte článok post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.