ZN.SK
Historický festival Rotenstein

Nenechajte si ujsť Historický festival na Červenom Kameni 2016

Všetky rodiny s deťmi, malými aj starými, fanúšikmi stredoveku, mečov, rytierov, či len koní a zaujímavej kreatívnej zábavy, si opäť prídu na svoje počas blížiaceho sa podujatia na Červenom Kameni, Rotenstein.

Všetky rodiny s deťmi, malými aj starými, fanúšikmi stredoveku, mečov, rytierov, či len koní a zaujímavej kreatívnej zábavy, si opäť prídu na svoje počas blížiaceho sa podujatia na Červenom Kameni, Rotenstein. Už niekoľko rokov sa na hrade Červený Kameň v Častej koná veľký historický festival. Stavia sa tak do popredia medzi vôbec všetky európske historické festivaly, keďže rozsahom konkuruje aj veľkým podujatiam v Nemecku a Rakúsku.

Historický festival Rotenstein

Aj tentoraz sa môžu návštevníci tešiť na niekoľko plôch na ktorých sa budú konať súbore, detské hry, vystúpenia a rôzne ukážky stredovekého života. Tradičnou súčasťou sa v posledných rokoch stali aj zábavky pre deti, či rôzne atrakcie vyhotovené v stredovekom štýle. Azda najlákavejšie sú však súbore vojakov, čepelí a súboje rytierov na koňoch. V spolupráci viacerých tímov zo Slovenska a zahraničia sa opäť otvárajú brány na podujatie, ktoré má byť najmä pre oči a poznávanie. Dôveryhodne zachytené historické prvky na šatách, zbraniach a nástrojoch majú byť pripomienkou dávnych časov a koho tieto časy uchvátia viac, môže byť ich súčasťou, alebo si v miestnych remeselných dielňach a stánkoch zadovážiť niektoré artefakty aj pre seba.

  • Historický festival sa koná:  28. a 29. mája 2016
  • Miesto konania: priestor pri hrade Červený Kameň v Častej
  • Parkovanie: na parkovisku a na lúke bezplatné
  • Vstupné: Jednodňová vstupenka: 11 EUR, zľavnená 7 EUR. Dvojdňová vstupenka 15 EUR a zľavnená 11 EUR. Dieťa do 6 rokov je za symbolické EURO.

Pripravený je bohatý program na ktorý vás pozývajú aj Zaujímavé novinky ZN.SK ako mediálny partner podujatia.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu