ZN.SK
Pieniny Niedzica

Národný park Pieniny a hrad Niedzica na poľskom Spiši

V blízkosti sa nachádza aj stredoveký hrad Niedzica na poľskom Spiši. Hrad sa volá aj Dunajec, pretože je postavený nad korytom rieky Dunajec.

Zľavy na wellness pobyty

Pieniny, ktoré v Poľsku a na Slovensku spolu tvoria prvý Medzinárodný prírodný park v Európe (Pieniński Park Narodowy a Slovenská prírodná rezervácia v Pieninách) v sebe ukrývajú viacero zaujímavých miest. Jedno z najzvučnejších sa nachádza za hranicami Slovenska, atraktívne aj pre našich turistov. Hrad Niedzica by ste vlastne ani nemali pri spoznávaní Pienin vynechať.

Pieniny Niedzica

V blízkosti sa nachádza aj stredoveký hrad Niedzica na poľskom Spiši. Hrad sa volá aj Dunajec, pretože je postavený nad korytom rieky Dunajec. V minulosti to bol orlí hrad, z ktorého sa teraz stalo jedno z najpopulárnejších miest južného Poľska. Zámok je zachovaný skoro celý a je jedným z najnavštevovanejších hradov v Európe. Postavený bol na vápencovej skale 75 metrov nad hladinou Dunajca. V súčasnosti okolo neho vidíme Czorstynsku priehradu.

Hovorí sa, že na hrade skoro nikdy nebol žiaden nábytok, pretože tam bola taká zima skoro celý rok, že si ním museli kúriť. K návšteve tohto hradu Vás určite priláka legenda o pokladoch Inkov.

Otváracie hodiny:
v skupinách so sprievodcom, príručka je zahrnutá v cene vstupenky
január 9:00 – 16:00 hod. otvorené denne okrem pondelka a 1.1.
február, marec, apríl 9:00 – 16:00 hod. otvorené denne okrem pondelka
máj, jún, júl, august, september 9:00 – 19:00 hod. otvorené denne
október 9:00 – 16:00 hod otvorené denne
november 9:00 – 16:00 hod otvorené denne okrem pondelka a 1.11.
december 6:00 – 16:00 hod. otvorené denne okrem pondelka a vianočných sviatkov

Vstupné:
9 zł za dospelú osobu
7 zł za dieťa

Foto: Michal Knapík, pripravila Danka

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu