ZN.SK
Kurt Cobain house

Slávne domy: Tu, pri jazere Washington, býval Kurt Cobain

Hudobník Kurt Cobain, ktorý sa zastrelil pred 22 rokmi, býval v luxusnom drevenom dome pri brehu jazera Washington…

Nie všetky hviezdy filmového plátna a hudobného neba sa presťahovali do Los Angels, do Malibu, Beverly Hills, či Hollywoodu. Hudobník Kurt Cobain, ktorý sa zastrelil pred 22 rokmi, býval v luxusnom drevenom dome pri brehu jazera Washington v rovnomennom štáte na samom severozápade USA, ďaleko od iných celosvetovo známych hviezd. Jeho dom je doslova obletovaný aj po dlhých rokoch fanúšikmi, ktorí majú toto miesto na úrovni akéhosi pútneho miesta, či povinnej zastávky. Dnu sa nedostanete a skôr budete nežiadúci. Utajovaní majitelia pritom nehodlajú tolerovať, že kúpili dom kultovo známej osobnosti a to znamená, že nijakým spôsobom nemajú záujem o pozornosť ani o nežiadúcich návštevníkov.

Kurt Cobain house

171 Lake Washington blvdEast, WA

Na adrese, ktorá tvorí podnadpis tejto časti článku, nájdete nehnuteľnosť s rozľahlým trávnikom a dvorom za vstupnou bránou. Nie veľmi veľká, za to prepichová drevená stavba, má okolo pozemku vysoký železný aj živý plot a kamerový bezpečnostný systém. Dostať sa dnu je komplikované, hoci z cesty vidieť aspoń vrchnú časť stavby a z mierneho svahu nad domom sa nachádza cesta 39th Ave E z ktorej je vidieť opačnú stranu domu. V minulosti práve tu stála aj stavba v ktorej sa Kurt Cobain zastrelil, no údajne bola krátko po ukončení vyšetrovania zbúraná. Ako je známe, americký realitný predaj dosť ovplyvňuje, ak sa v danej nehnuteľnosti stala vražda. V prípade tejto udalosti však cena nehnuteľnosti prudko stúpla.

Kurt Cobain house

Privátna zóna plná luxusných domov na brehu jazera vyniká architektúrou, ale aj cenou jednotlivých domov. Podľa niektorých zdrojov sa cena tohto domu pohybuje okolo sumy 7 miliónov dolárov, hoci v súčasnosti vôbec nie je na predaj. Dom, ktorý postavili v roku 1902, mal byť zariadený moderne a aj počas Kurtovho života mal byť zariadený moderne so starými prvkami.

Kurt Cobain

Kurt Cobain sa zastrelil brokovnicou v záhradnom domčeku asi 5. apríla. Naposledy bol pritom videný 3. apríla. Napísal list na rozlúčku a po ťažkom období a už jednom neúspešnom pokuse sa zabiť, v spoločnosti drog skoncoval so životom. Po troch dňoch jeho mŕtvolu našiel inštalatér bezpečnostného systému. Manželka Courtney Love v roku 1997 tento dom kúpila, keďže pred tým nebol v ich vlastníctve, pre svoju rodinu. V roku 2003 sa však dostala do finančných problémov, dom nedokázala splácať a dostal sa do dražby. Dnes je jeho majiteľom niekto, kto veľmi dobre vie o udalostiach z roku 1994 a aj o veľkom záujme fanúšikov známeho hudobníka vidieť z jeho domu viac. Susedný park Viretta, ktorý sa nachádza hneď vedľa pozemku s Cobainovým domom, sa stal miestom,v ktorom jeho fanúšikovia zanechávajú aj dnes svoje odkazy. Dve miestne lavičky sú posiate odkazmi, poklonami, či len úryvkami jeho piesní.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu