ZN.SK
Brumko a Miško oslavujú

Detská knižná dvojica, Miško a Brumko, oslavujú v 5.dieli

Chlapček Miško a jeho plyšový kamarát Brumko majú na knižných pultoch už 4 tituly. Tie robia detským čitateľom radosť a tešia sa ich obľube. V novom 5. diely s názvom Miško a Brumko oslavujú pozývajú deti na spoznanie plynutia času – striedanie ročných období a oslavovanie vyše 30 rôznych sviatkov.

Brumko a Miško oslavujú

Miško a Brumko oslavujú

„1. júna máme sviatok my deti! Dospelí nám pripravujú rozličné prekvapenia, aby sme videli, aké sme pre nich vzácne a dôležité.“

„22. apríla má sviatok naša planéta. Učíme sa, ako by sme sa o ňu mali starať a ako chrániť prírodu.“

„Jeseň prichádza po lete, začína sa 23. septembra. Listy hrajú všetkými farbami, padajú zo stromov a šuštia nám pod nohami.“

Miško a Brumko už deti zoznámili so škôlkou, naučili ich, ako sa správať, pomohli im spoznať rôzne pocity a objavili s nimi povolania. V najnovšej knihe deťom knižní kamaráti predstavujú plynutie jednotlivých mesiacov počas roka, v ktorých si pripomíname rôzne udalosti a slávime sviatky.

Brumko a Miško oslavujú

Miško a Brumko sa zúčastnia na štátnych sviatkoch, akými sú Deň vzniku Slovenskej republiky. Chýbať, samozrejme, nesmú najznámejšie náboženské sviatky – Vianoce a Veľká noc, ale i advent, pamiatka zosnulých či sviatok svätého Ondreja. Rok nám spestria aj sviatky, ktoré slávime doma – narodeniny a meniny. Knihu malým čitateľom spríjemnia aj menej známe sviatky, akými sú svetové dni – svetový deň bez áut, medzinárodný deň hudby, medzinárodný deň stromov, medzinárodný deň detskej knihy, deň pôvodných odrôd jabĺk a iné. Miško s Brumkom si spomínajú aj na tematické mesiace – mesiac úcty k starším, mesiac knihy. Jednotlivé sviatky dopĺňajú aj dni, akými sú začiatok školského roka, prvý jarný, letný, jesenný i zimný deň.

Aby si deti slávenie jednotlivých sviatkov vedeli lepšie predstaviť, do oslavy ich vnesie pútavá ilustrácia na každej strane. Edukatívne okienko tvorí aj fragment kolieska z hodín, ktorá sa nachádza v dolnom rohu každej strany, kde je zaznačené ročné obdobie a názov mesiaca, na ktorý zobrazovaná udalosť pripadá.

Kniha poteší deti od 3 rokov

Kniha, podobne, ako celá doterajšia séria, vychádza v tvrdenej leporelovej forme vo väčšom formáte vhodnejšom aj do tých najmenších rúk. Na každej strane je výrazná ilustrácia, pod ktorou sa nachádza krátky a výstižný text k danému sviatku. Rodičia v knihe iste ocenia aj úvodnú stať o abstraktnom pojme čas, ktorý je pre deti často ťažko pochopiteľný. Doplnkom sú aj rady pre rodičov, ktoré oslovia svojou praktickosťou.

Na konci knihy malých zvedavcov poteší prehľadný graf všetkých štyroch ročných období, do ktorého medvedík Brumko začlenil obrázkové symboly jednotlivých sviatkov z knihy, a dokonca si pripravil aj pár úloh. Kniha je určená pre deti od 3 rokov.

Informácie o knihe Miško a Brumko oslavujú:

  • Autori: Katarzyna Kozłowska
  • Jazyk: slovenský
  • Väzba: tvrdá
  • Vydavateľstvo: Stonožka, Ikar
  • Počet strán: 40
  • Formát: 205 x 250 mm
  • ISBN: 9788055192420
  • Rok vydania: 2024
  • Kúpite na:bux.sk , martinus.sk
Mohlo by zaujímať tiež:


Inzercia

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu