ZN.SK
Minecraft Red Stone kniha

Minecraft a jeho redstone. Knižná príručka vás s ním zoznámi

Môžeš vedieť o Minecrafte veľa, no ak neovládaš Redstone, zdroj elektrickej energie, ide o veľkú chybu. Redstone pochopí každý jeden hráč hry

Zľavy na wellness pobyty

Môžeš vedieť o Minecrafte veľa, no ak neovládaš Redstone, zdroj elektrickej energie, ide o veľkú chybu. Redstone pochopí každý jeden hráč hry Minecraft ako hybnú silu. Zdroj energie. Redstone sa dá vyťažiť len silným nástrojom v hlbinách herného sveta v režime Survival. Prípadne je v kreatívnom režime hry k dispozícii ako jeden z materiálov. Práve „redstone“ dáva do pohybu zariadenia, prístroje, mechanizmy a vytvára z Minecraftu oveľa dômyselnejší a technickejší svet.

Pre pochopenie toho, ako sa Minecraft hrá, existujú mnohé videá na Youtube. Nie každý rodič ale rád vidí, keď jeho dieťa pozerá na Youtube. Obsah niektorých youtuberov nie je úplne bezpečný, slušný a niektoré opičie správania nás možno privádzajú do zúfalstva. Ale potom sú tu múdre knihy. Prehľadné, jasné, dokonca motivujúce niečo si vyskúšať aj z pozície rodiča. Takou je Minecraft – Príručka redstone.

Minecraft – Príručka redstone od Egmontu

Vydavateľstvo Egmont nám už v minulosti prinieslo už niekoľko oficiálnych sprievodcov ku hre Minecraft. Aj v tomto prípade ide o oficiálneho sprievodcu v slovenskom jazyku. Plne ilustrovaný, doplnený o praktické informácie, postrehy, ale najmä kreatívne nápady na 96 stranách ponúka postupné zoznamovanie a zvyšovanie zručnosti pri narábaní s týmto materiálom.

Minecraft Red Stone kniha

Kniha vyšla 9.12.2022, avšak aktuálnou bude kedykoľvek po nej siahne hráč Minecraftu, keďže ako je známe, celá hra už viac ako 10 rokov nemení svoje princípy a zostáva vo svojej pôvodnej podobe stále populárna. Redstone nám v rozsiahlom kockovom svete Minecraftu ponúkne príležitosti, ako ochrániť svoju pevnosť pred nevítanými návštevníkmi. Ako pripraviť pasce a baviť sa na následkoch takýchto pascí voči iným hráčom, alebo voči potvorám, ktoré sa prebúdzajú v noci. Lenže sú to aj stroje, ktoré automaticky ťažia suroviny za vás, alebo si pripravíte vtipné (možno len pre jednu stranu vtipné, pre druhú smutné) nástrahy a žartíky.

V knihe nájdete:

  • Ako sa presne čo volá
  • Na akom princípe funguje redstone, aká vzdialenosť ovplyvňuje a čo presne predlžuje dosah energie
  • Ponúka tipy na využitie Redstone ako zdroja
  • Nájdete návody, ako pripraviť zariadenia a ako dávať veci do pohybu

Vo výsledku kniha prinesie viac

Minecraft je zábavná a výrazne kreatívna hra. Nepodobá sa na typické populárne tituly a preto je zaujímavá. Nemení sa celé roky, poskytuje rovnaké podmienky a kreatívne kombinácie, ako napriek jednoduchej grafike udivujú aj dnes. Kniha, ktorá sa venuje materiálu redstone ponúka na jednom mieste pekne sústredené a graficky atraktívne informácie. Malému čitateľovi knižka dáva dôležité poznatky bez toho, aby sa cez reklamy prebrodil na Youtube videami ukričaných youtuberov. Kniha tieto poznatky ponúka mierovou pokojnou cestou, jasne a v slovenčine. Hodnotu má pre nadšenca hry Minecraft, ale aj pre rodiča, ktorý opäť zabodoval ak sa jeho dieťa venuje knihe. Aj keď len na striedačku s hernou konzolou.

Čo je to ten Red Stone?

V hre Minecraft existuje vec s názvom „Redstone“ (červený kameň). Je to taký fiktívny materiál, ktorý môžeš používať na vytváranie rôznych vecí v hre. S týmto červeným kameňom môžeš vytvárať zariadenia, ktoré sa dajú ovládať a zapínať. Môžeš napríklad robiť automatické dvere, výťahy, pasce, osvetlenie a mnoho ďalších vecí.

V podstate je to taký imaginárny „elektrický“ materiál v hre, ktorý funguje podobne ako obvodové súčiastky v reálnom svete. Pomocou neho môžeš vytvárať zaujímavé a interaktívne veci v Minecraftu. To znamená, že môžeš byť kreatívny a vytvárať rôzne automatizované systémy vo virtuálnom svete hry. Je to taká zábavná a užitočná vec, ktorú môžeš využiť na zdokonalenie svojich stavieb a zážitkov v hre.

Čo je to ten Minecraft?

Minecraft je sandboxová počítačová hra, ktorú vytvoril švédsky vývojár Markus Persson, známy aj ako „Notch“. Hra bola pôvodne vydaná v roku 2011 spoločnosťou Mojang Studios. Vznik Minecraftu sa datuje do roku 2009, keď Markus Persson začal pracovať na hre ako nezávislý vývojár. Minecraft sa rýchlo stal populárnym a získal veľkú komunitu hráčov. Hra ponúka otvorený svet s procedurálne generovaným terénom, kde hráči majú možnosť budovať a vytvárať rôzne štruktúry z kockovitých blokov.

Úspech Minecraftu spočíva v jeho jednoduchosti, slobode tvorby a možnostiach interakcie so svetom. Hráči môžu objavovať, dobývať suroviny, stavať budovy a vyvíjať kreatívne projekty. Hra podporuje mód multiplayer, kde hráči môžu spolupracovať alebo súperiť s ostatnými hráčmi.

Microsoft kúpil Mojang Studios, vývojársku spoločnosť zodpovednú za hru Minecraft, 15. septembra 2014. Transakcia bola ukončená za sumu približne 2,5 miliardy dolárov. Oznámenie o kúpe vyvolalo veľký rozruch v hernom priemysle a medzi komunitou Minecraftu. Microsoft získal práva na hru Minecraft a súvisiace technológie a tiež prebral zodpovednosť za ďalší vývoj a podporu hry. Markus Persson, pôvodný tvorca hry, opustil Mojang Studios po uzavretí transakcie.

Hra získala mnoho ocenení a dosiahla významné úspechy. Stal sa jednou z najpredávanejších hier všetkých čias s viac ako 200 miliónmi kópií predanými do roku 2020. Minecraft sa rozšíril na rôzne platformy, vrátane počítačov, herných konzol, mobilných zariadení a dokonca aj virtuálnej reality. Mala obrovský vplyv na herný priemysel a vytvorila aktívnu a vášnivú komunitu modderov, tvorcov obsahu a streamerov. Minecraft sa stal platformou pre rôzne tvorivé projekty a podporuje aj vzdelávanie v oblasti programovania a architektúry. Ide tiež o silný brand pre merch.

Kniha k dispozícii na Albatrosmedia.sk

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.Inzercia

Čo tak niečo zaujímavé?

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu