ZN.SK
bez laktózový jogurt

Trápi vás laktózová intolerancia? Hollandia má jogurty bez laktózy

Máte v rodine niekoho, kto trpí laktózovou intoleranciou, ale zároveň miluje sviežu chuť ovocných jogurtov? Už sa nemusí obmedzovať. Česká mliekareň Hollandia totiž vyrába bezlaktózové jogurty

Zľavy na wellness pobyty

Máte v rodine niekoho, kto trpí laktózovou intoleranciou, ale zároveň miluje sviežu chuť ovocných jogurtov? Nemusí sa obmedzovať. Česká mliekareň Hollandia totiž vyrába bezlaktózové jogurty, ktoré sú lepšie stráviteľné, obsahujú prospečné BiFi baktérie a naviac v nich nenájdete žiadne umelé arómy, farbivá a ani konzervanty. V chladiacich boxoch na vás čakajú krémové bezlaktózové jogurty v bielej verzii a v dvoch najobľúbenejších príchutiach – jahoda a čučoriedka.

bez laktózový jogurt

Čo je to laktózová intolerancia?

V skratke laktózová intolerancia znamená neschopnosť alebo zníženú schopnosť tráviť mliečny cukor. Môže za to nedostatok enzýmu nazývaného laktáza, ktorý dokáže laktózu rozštiepiť na dva jednoduché cukry. Neznášanlivosť laktózy sa prejavuje napríklad nadúvaním, plynatosťou, kŕčmi, hnačkou, zvracaním a pod. Postihuje približne 10-20% populácie. Každého zasiahne v rôznej miere. To znamená, že niekto má problém iba s mliekom, ale ostatné mliečne výrobky strávi pomerne dobre, iný nemôže konzumovať takmer žiadne produkty z mlieka, aby neriskoval vyššie zmienené nepríjemné symptómy.

Čo obsahuje kvalitný jogurt bez laktózy?

Bezlaktózové jogurty od českej mliekarne Hollandia obsahujú kvalitné mlieko z preverených fariem, vybrané voňavé plody (jahody alebo čučoriedky) a prospešné baktérie BiFi.

Obsah laktózy alebo mliečneho cukru v ňom bol upravený za pomoci špeicálne vyvinutého enzýmu, ktorý dokáže behom procesu fermentácie rozložiť zle stráviteľnú laktózu na ľahko stráviteľnú glukózu a galaktózu. Na chuti to ale nespoznáte. Pokiaľ by ste ochutnali dva jogurty, kedy bude jeden bez laktózy, rozdiel by ste nepozorovali. Laktózová intolerancia tak nemusí znamenať úplné odopieranie jogurtu.

Viac na www.hollandia.sk

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu