ZN.SK
Doučovanie

Hľadáte doučovanie? Dopyt po matematike, či jazykoch napĺňa DoučMa.sk

Najmä školský rok je sezónou vzdelávania, kedy nachádzajú príležitosť na privyrobenie si všetci tí, čo vedia viac a môžu znalosti rozdávať.

Najmä školský rok je sezónou vzdelávania, kedy nachádzajú príležitosť na privyrobenie si všetci tí, čo vedia viac a môžu znalosti rozdávať. Pri doučovaní sú dva pohľady. Sú tu žiaci a študenti, ktorí nie vždy dokážu chápať látku rovnako rýchlo, ako zvyšok triedy, zameškali hodiny, alebo im len unikli princípy konkrétnych látok. Dôvodov, prečo niekto hľadá doučovanie je viac a bolo by veľmi ťažké ich komplexne vymenovať. Na druhej strane je tu množstvo šikovných a talentovaných ľudí, taktiež veľa učiteľov, ktorí majú cez víkendy, po škole, či cez prázdniny voľno. Dá sa považovať za úctyhodné, ak pri všetkých povinnostiach nachádzajú čas a priestor na doučovanie, hoci treba priznať, že veľa je aj takých, ktorí nemajú na výber.

Internetová inzercia a DoucMa.sk je rozdiel

Pri hľadaní pojmu matematika narazíte v Googli na všeličo. Jedným z miest je aj portál DoučMa.sk, ktorý je v konečnom dôsledku inzertný portál, aj keď toto pomenovanie vnímam tak trochu ako urážku. Obe spomínané strany, študenti aj lektori, práve tu nájdu to, čo hľadajú a potrebujú. Návštevník stránok si môže vybrať pomerne rýchlo druh predmetu, či jazyk a spolu s mestom mu zobrazí všetky ponuky šikovných ľudí a odborníkov, ktorí sa rozhodli svoje schopnosti a znalosti poskytnúť ďalej. Koncepcia tak pripomína niekoľko ďalších portálov, ktoré sú však zamerané na drobné práce, marketing, či zamestnávanie. V tomto prípade prevádzkovateľ neberie províziu za zrealizované doučovanie a funguje pomerne jednoducho.

Doučovanie

Namiesto klasického inzerátu niekde, kde zapadne medzi predajom chladničky, ojazdeného auta a starých korčulí, sa inzeráty tu nestrácajú. Stránky vytvorené práve na oblasť vzdelávania kohokoľvek a kdekoľvek disponujú rozhraním, ktoré dáva jasne najavo, v čom vám kto vie pomôcť a v akých cenách je schopný vám venovať svoj čas. Nájsť doučovanie pritom nemusí byť problém, najmä ak máte možnosť vidieť hodnotenia a reálne skúsenosti iných. Nikto od návštevníka nepýta peniaze a ani splnenie podmienok, ktoré by mohli akokoľvek spochybniť jeho imidž, či dôveru. Zmienka o tomto projekte sa pritom u nás objavuje z vlastnej iniciatívy a záujmu. Tak ako sme predpokladali, aj samotné DoučMa.sk potvrdzuje, že doučovanie jazykov, či z iných oblastí využívajú aj ľudia v produktívnom veku, ktorí z nejakého dôvodu potrebujú pomôcť s úrovňou znalostí, čaká ich zahraničná cesta, alebo len chcú zlepšiť, čo doteraz nepotrebovali.

Chceš vedieť na flaute, či hovoriť po španielsky?

Pri troche zamyslenia je úžasné, čo všetko dokážu ľudia ponúknuť. Túžili ste vedieť hrať na klavíry, na zobcovej flaute, na cimbale, alebo ste túžili vedieť po španielsky? Bežný človek túži po mnohom. Otázne je, na čo všetko má energiu a vlohy. Skúste ich odhaliť už tým, že to vyskúšate. V priamych požiadavkách, ktoré sem píšu študenti je vidieť, že je osobitný záujem o taliančinu, srbčinu, klavír, biológiu, humanitné vedy, ekonómiu a ďaleko viac. Práve rôznorodosť otvára možnosti aj ďalším, ktorí vďaka praxi vedia to, čo iní hľadajú a potrebujú.

Aj DoučMa.sk rastie

Tento projekt vznikol už v roku 2012 a v roku 2016 sa môže pochváliť viac ako 12 000 registrovanými lektormi a učiteľmi, ktorí vedia pomôcť od matematiky po exotické jazyky. Dnes fungujú na Slovenskom, nemeckom aj Rakúskom trhu. Žiaden inzertný portál vám neumožní priame spojenie s vyučujúcim. Naplno sa táto funkcia DoučMa rozbehne 7. 7. 2016, čo je presná náhoda v čase, keď sme sami toto miesto objavili. Ak potrebujete doučiť matematiku a nechcete ísť von, môže byť výhodou mať na druhej strane ochotného doučovateľa s webkamerou, ktorý je vám schopný látku vysvetliť a naučiť pomocou videohovoru. Sú predmety, kde to ide, no hru na klavíry by som určite bral radšej na vlastnej koži. Výhodou je nepochybne to, že na videohovor nie je nutné nič inštalovať. Všetko prebieha cez stránky. Čiže takéto školenie a doučovanie môže prebiehať pokojne cez pracovný počítač, či taký, kde si skrátka inštalovať čokoľvek nemôžete dovoliť. Na Slovensku pritom podobná služba nie je, v tom je jej výhoda.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu