ZN.SK
Sony Playstation 3

Sony už neráta s majiteľmi konzolí PS3, Vita a od júla ani s PSP

Sony končí s podporou používateľov starších konzolí. Svet dnes patrí už len majiteľom PS4 a PS5. Prístup do online obsahu cez Playstation 3…

Sony končí s podporou používateľov starších konzolí. Svet dnes patrí už len majiteľom PS4 a PS5. Prístup do online obsahu cez Playstation 3 končí napriek tomu, že ešte mnohí máme práve staršiu konzolu a neprechádzame na vyššie. Prevádzka stála Sony peniaze, no hry, ktoré boli v online obsahu zakúpiteľné, rovnako tak tvorili náklady. Avšak zrejme nie dostatočné. Najnovšia správa pre majiteľov účtov a starších konzolí zarmútila najmä tých, ktorí využívali pripojenie na spojenie so svetom. Nie, nejde o 1. aprílový žart.

Sony Playstation 3

Oficiálna správa Sony Playstation tvrdí:

Uzatvárame obchod PlayStation ™ Store pre zariadenia PlayStation®3 (2. júla 2021) a PlayStation®Vita (27. augusta 2021). Zostávajúce možnosti pre nákup prostredníctvom PSP ™ (PlayStation®Portable) budú tiež ukončené, a to 2. júla 2021. K týmto zmenám pristupujeme po starostlivom zvážení v snahe sústrediť naše zdroje na PlayStation Store pre PlayStation®4 a PlayStation®5, čo nám umožní poskytovať zákazníkom ešte lepšie zážitky. Ďakujeme všetkým za dlhoročnú podporu na týchto platformách.

Máš staršie Playstation? Čo to pre teba znamená?

Už si nebudeš môcť kupovať digitálny obsah na PS3, PS Vita ani PSP, a to vrátane hier a video obsahu.

Na PS3, PS Vita a PSP už tiež nebude možné vykonávať nákupy priamo v hrách. Možnosť nakupovať v obchode pre PSP síce skončila už v roku 2016. Ale teraz prestane byť dostupná aj zostávajúce funkcionalita pre nákup na PSP (teda nákupy priamo v hrách).

A čo obsah, ktorý už vlastníš?

  • Na PS3, PS Vita a PSP bude stále možné sťahovať obsah (vrátane hier a video obsahu), ktorý už vlastníš.
  • Obsah, ktorý vlastníš, si môžeš do svojho systému PS3, PS Vita alebo PSP stiahnuť. Cez prostredníctvom obrazovky Zoznam k stiahnutiu na danom zariadení.
  • Ak si si kúpil crossbuy balíček PS3 / PS Vita a stiahol si si iba verziu na PS3, alebo PS Vita, musíš si verziu na druhej zariadení stiahnuť ešte pred uzavretím obchodu PlayStation ™ Store na danej platforme.
  • videoobsah, ktorý vlastníš, môžeš steamovat na PS3, PS4 alebo PS5 prostredníctvom aplikácie My Videos alebo na mobilné zariadenia pomocou aplikácie PlayStation ™ Video.
  • Tituly získané prostredníctvom členstva v PlayStation®Plus si aj naďalej budeš môcť sťahovať a hrať, a to po celú dobu svojho členstva.

A čo kupóny s kódmi, peniaze v peňaženke a obsah cross-buy?

  • Na zariadeniach PS3, PS Vita a PSP bude stále možné vyzdvihovať hry a uplatňovať kupóny PlayStation®Plus aj po ukončení nákupné funkcionality a uzavretie obchodu PlayStation ™ Store pre tieto zariadenia.
  • Na zariadeniach PS3, PS Vita a PSP už nebude možné uplatňovať kupóny s peniazmi do peňaženky PSN (teda darčekové karty) po ukončení nákupné funkcionality a uzavretie obchodu PlayStation ™ Store pre tieto zariadenia.
  • Tvoje prostriedky v peňaženke PSN zostanú v účte PSN, však prostriedky z peňaženky budeš môcť využiť iba na nákup produktov na PS4 a PS5. To pomocou obchodu PlayStation ™ Store na webe, v PlayStation®App alebo na konzolách PS4 a PS5.
  • Obsah typu cross-buy bude stále možné zakúpiť prostredníctvom PlayStation ™ Store na webe. Tiež v PlayStation®App alebo na konzolách PS4 a PS5. Aj naďalej budeš mať prístup k verziám pre PS4 a PS3 / PS Vita / PSP.

Podrobnosti uvádzajú aj na: https://www.playstation.com/support/important-notice/

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu