ZN.SK
Frida, mini-bullteriér s fúzom z Islandu

Na Islande majú mini-bullteriéra s fúzom ako Hercule Poirot

Toto je Frida. Narodila sa na Islande s ojedinelým sfarbením hornej pery a tak sa z nej stal Hercule Poirot. Dnes baví internet…

Nová zvieracia senzácia internetu tentoraz pochádza z Islandu. Zmenšenina klasického bullteriéra v podobe mini-bullteriéra bola vytúženým psom mladého páru na Islande. V čase, keď jeho majiteľka prežívala ťažkú rodinnú situáciu prišlo znamenie v podobe voľného psíka u chovateľa, u ktorého sa predtým informovali na plánovaný prírastok. Psík, ku ktorému sa ako vytúženému dostali v ťažkých chvíľach, im obrátil život na ruby.  V tom pozitívnom slova zmysle.

Frida, mini-bullteriér s fúzom z Islandu

foto: Frida, pozrite si všetky fotografie a oficiálny Instagram: https://www.instagram.com/fridatheminibull

Psík s fúzom ako Hercule Poirot

Sučka, ktorá dostala meno Frida Kahlo podľa slávnej mexickej maliarky, má neobyčajné sfarbenie najmä na hlave. Vďaka tmavej farbe na hornej pere, ktorá je tmavým odtieňom spojená s ňufákom kukuč vyzerá, akoby šlo o dlhé fúzy. Aj preto sa veľmi rýchlo zhostili médiá a zábavné portály spojeniu so slávnym belgickým detektívom menom Hercule Poirot od ešte slávnejšej autorky Agathy Christie. V čase, keď bola šteniatkom, bola táto zvláštnosť ešte výraznejšia. Frida má svoj profil a ľudia po celom svete sa zaujímajú o to, ako sa jej darí. Jej majitelia na Instagrame prispievajú novými fotografiami. Vzhľad psíka môže pôsobiť zábavne, milo, pre niekoho prihlúplo. Na niektorých záberoch je fúz viditeľný výraznejšie, na iných menej.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Frida Kahlo (@fridatheminibull)

Pravdou však je, že podobné zvieracie celebrity môžu prinášať svojim majiteľom zisk. Príkladom je slávna mačka Grumpy Cat, ktorá sa stala symbolom, značkou, a na určitý čas aj takpovediac zlatou baňou. To, či sa z nejakého zvieratka pre jeho zvláštnosť stane celebrita, záleží aj od marketingových schopností jeho majiteľov. A nakoniec sú kľúčoví aj ľudia z celého sveta, ktorí sa rozhodnú, či to alebo ono konkrétne zvieratko pri tak veľkej konkurencii stojí za to, aby nám spríjemňoval pohľad naň deň. Pri náročnom období,  v ktorom sme sa ocitli, môže byť akékoľvek odreagovanie a sledovanie aj pozitívnych miest, mimo dezinformácie, plusom.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu