ZN.SK
Transcend obojstranná kamera

DrivePro 520, autokamera nahráva cestu aj dej vo vnútri

Je novinkou zaznamenávať kamerou situáciu pred autom a druhým objektívom na rovnakej kamere snímať situáciu v aute. Takouto vlastnosťou sa pýši Transcend DrivePro 520.

Zľavy na wellness pobyty

Autokamery sú populárnym nástrojom, ktorý aspoň z časti pomáha vodičom v dokazovaní niektorých situácií, prípadne je zdrojom zábavných situácií na slovenských cestách. Pri pojme autokamera sa stretávame hlavne s tými, čo zaznamenávajú cestu pred vozidlom. Na to, aby sme mohli autokameru nazvať dobrou, musí mať kvalitný záznam, poriadny uhol zachytávajúci nie len situáciu priamo pred vozidlom a mala by spĺňať aj niekoľko základných princípov, ako nahrávanie do slučky, či deliť záznam na súbory pre prípad nehody. Niečo celkom nové, hoci už sme podobné pokusy videli v štádiu myšlienok, je zaznamenávať kamerou situáciu pred autom a druhým objektívom na rovnakej kamere snímať situáciu v aute. Takouto vlastnosťou sa chváli autokamera Transcend DrivePro 520.

Transcend obojstranná kamera

Transcend sa chváli dobrými vlastnosťami
Dobrou vlastnosťou je určite vyhodnocovanie zrýchlenia a spomalenia vozidla, ako udalosť, ktorá má zvýšené riziká kolízií a situácii, ktoré by bolo potrebné nahrávať. Viacero modelov autokamier Transcend totiž už v minulosti zaujalo automatickej aktivácii nahrávania v prípade, že začne vozidlo meniť rýchlosť. Deje sa tak napríklad, ak ste nútení brzdiť a kamera v danej chvíli nenahráva. Kamera toto nahrávanie signalizuje pípnutím. Ide pochopiteľne o Full HD kameru, ktorá má vlastný GPS prijímač a Wi-Fi, čím ju je možné spojiť aj so smart zariadením. Nahrávanie na oboch stranách môže mať dôležitosť pri prepravných firmách, pri firemných vozidlách ale aj pri vozidlách rodín s deťmi. Kamera tak zaznamenáva aj prípadné zranenia v aute v prípade kolízií. Laicky povedané je tak jasné, že zranenia vo vnútri, či škody spôsobila kolízia vonku. V prípade kamery Transcend DrivePro 520 s kamerou dodáva aj 32 GB kartu rovnakej značky formátu microSD.

Dva objektívy
Predný objektív je silnejší, pochopiteľne je zameraný na záznam širšieho uhla. Svetelnosť má F/1,8 čo je pri autokamerách určite vítanou vlastnosťou. S uhlom 130°nahráva v kvalite 1080p a 30fps. Druhá kamera je prispôsobená tomu, že bude nahrávať blízke predmety a teda posádku, no tiež prispôsobená aj veľmi slabému svetlu, keďže v autách večer a v noci nejazdíme vysvietení, ale často v úplnej tme. Kamera funguje s infračervenými diódami. V prípade nutnosti kamera zvláda fotografovať snímky.

Záznam informácií
Kamery zaznamenávajú video, alebo obrazový fotomateriál. Tým možnosti nekončia. Výrobca sa rád pochváli aj záznamom súradníc vďaka vstavanému GPS, prípadne zaznamenáva rýchlosť, čas a dátum. Zobrazuje presnú polohu, čo oceníte, ak navigujete pomoc. Pomocou software s názvom Transcend DrivePro Toolbox, ktorý je súčasťou balenia, sa dá pozrieť videonahrávka aj so všetkými údajmi, čiže súradnicami v danom mieste a čase. Ocenia to najmä tí, ktorí analyzujú udalosti za volantom a pred autom s odstupom času, či po návrate domov.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu