ZN.SK
Superstar 29. 11. 2015

Superstar 29. 11. 2015: pred koncom vypadol Dalibor Slepčík

V súťaži zostali poslední štyria súťažiaci: Pavol Kovaliček, Dalibor Slepčík, Štepán Urban a úchvatná Emma Drobná. Kto z nich 29. 11. vypadol?

Je záhadou, ako je možná takáto neustála rovnováha medzi Čechmi a Slovákmi v súťaži. Tento titul si nepochybne zaslúži. Súťaž naposledy opustili Veronika Danišová a Sabina Slepčíková. Dňa 29. novembra bolo odvysielané posledné predfinálové kolo. Celkový úvod spestril spevácky výkon Kláry Vytiskovej. Kým nemenovaný člen rodiny vyvalil oči na vetu, že pieseň zložila pre svoju dcéru, tie moje išli vypadnúť, keď spustila spev. Je zvláštne sledovať porotkyňu, ktorá kritizuje a posudzuje spev iných, ak sama má ukázať svoj výkon. Predviedla aj teatrálnosť, hoci nemá úžasný hlas na spev. Aj dnes však bolo spevácke číslo na úvod skrytou reklamou, ktorá sa rýchlo odhalila. Šlo o podporu nového albumu Kláry Vytiskovej.

Superstar 29. 11. 2015

Česko-slovenská Superstar pred finále

Prvý spevák tohto večera bol Dalibor Slepčík. Jedna zo skladieb Michaela Jacksona, ktorá mala už viacero verzií, mala od Dalibora asi tú najhoršiu, ktorá kedy zaznela. Časti, kedy bol v piesni presný, boli tie, kedy v pozadí spievali ďalšie hlasy a Dalibora nebolo čisto počuť. Hlasujúcimi sú však primárne deti, preto aj takýto spev zrejme bude stačiť.

Druhou bola Emma Drobná s opäť excelentným výkonom v skladbe Niny Simone s názvom Feeling good, tak dôverne známej aj z reklám či z rôznych prespievaných verzií. Záver sa jej v jednom momente nepodaril, ale to nemohlo pokaziť celý dojem zo skladby. Mnohí si určite všimli, že mikrofón nedržala z hora a nepíšťalkovala s prstami.

Ďalším v poradí sa objavil Pavol Kovaliček, ktorý sa veľmi snažil podať skladbu Numb od Linkin Park s čo najlepšej verzii, kde si môže aj zakričať. Paľo Habera v predošlom vystúpení vyzdvihol kapelu, v tomto vystúpení by ju nepochybne fanúšikovia Linkin Parku skritizovali, aj keď skopírovať Linkin Park bolo nepochybne náročné. Druhý hlas v mikrofóne od basgitaristu musel spôsobiť úsmev na tvári aj u nefanúšikov Linkin Parku. Pavol mal viacero nepresných tónov. Marta Jandová bola prvá, ktorá sa zhostila hodnotenia a poprela, že by sa v jeho speve objavil čo i len jeden falošný tón. Dokázala tak, že ohučaná porota vlastne nepočuje jednotlivé tóny, ktoré si určite raz pozrú zo záznamu a započujú tú zmes nepresnosti.

Štvrtým bol Štepán Urban. Predviedol výborný spev skladby Wish you are here od Pink Floyd. Dokonca si v nej aj zahučal… či skôr zapískal… niečo zo seba vydával. Spev bol výborný.

V druhej časti začala Emma Drobná s upravenou verziou od Rihanny. Dôverne známe tóny známej skladby dala v pomalšej klavírovej verzii, pôsobila na emócie tak, ako to vie. Človek mal akoby až pocit, že skladba je jej pôvodná a napísaná pre ňu. Na pódiu sa síce nedialo nič, no predsa sa udialo veľa. Emócií a krásy v speve.

I will be right here waiting for you od Richarda Marxa sa objavila v podaní Pavla Kovalička. Samozrejme, cez televízor sa k nám dostanú aj falošnejšie tóny. Porotu nadchol hlasom, ktorý dosiaľ v šou nepredviedol.

Keď sa na scéne objavil Štepán Urban, bolo 22:12. Nikto mu tak nemohol mať za zlé, že spieva skladbu Sex on Fire od Kings Of Leon. Mám na mysli puritánov a rodičov dbajúcich na ochranu svojich detí pred počutím a videním troch písmen v poradí S, E, a X. Štepán opäť predviedol svoj rockový hlas s čistým spevom bez miest, ktoré by pílili uši.

Posledným súťažiacim bol Dalibor Slepčík s R Kellyho skladbou I believe I can fly. Zaspieval to oveľa lepšie, než väčšinu svojich verzií piesní v Superstar. Samozrejme, sem tam mu ušiel nejaký tón, no bolo to oveľa lepšie. Jeho spev dopĺňal spevácky zbor korešpoňďákov. Počas ich spievania do už Daliborovi tak dobre nešlo. Človek s hudobným sluchom skrátka nemohol poprieť, že šlo o karaoke. Na chlapca v jeho veku však dobré. Saxafonista bol tiež dobrý. Spevácky zbor za Daliborom… Tí zostanú asi veľkou neznámou. Pyco, moderátor večera totiž uviedol partiu mladých ako tých, ktorí stáli pri zrode korešpondenčného lístka. To, čo moderátor okolo nich hovoril, nedávalo logiku. Umelo predlžovaná šou hlúposťami ešte ani o 22:57 nepovedala viac.

Vyhodnotenie: a kto teda vypadol?

Šou predlžovalo aj čakanie na vystúpenie hviezdy večera Celesty Buckingham, ktorá začína Slovensku liezť vďaka Orange reklamám už na nervy. Celeste prišla zaspievať svoju čerstvú novinku, ktorá za klavírneho sprievodu výrazne pripomínala jednu skladbu od Adele a spev na začiatku rovnako tak podobný akoby podtrhol túto podobnosť. Až po 23:19 sa konečne dostal moderátor k otvoreniu obálky. Štepán bol prvý, čo mal jasný postup do finále. Dokázalo sa ako veľmi sa hlasujúce deti pri mobilných telefónoch mýlili, keď ho nakoniec do hry vrátila pred dvoma týždňami jediná Divoká karta poroty. Samozrejme, že tam Markíza šľahla reklamu na otravný Telekom, trápnu reklamu na Famíliu s podivnými ksichtami a nechutnú zoznamku. 23:30 sme sa dozvedeli meno postupujúceho, presnejšie postupujúcej. Zostali Dalibor Slepčík a Pavol Kovaliček, medzi ktorými sa malo rozhodnúť, kto bude pokračovať a kto zostane pred bránou. Ďalej postúpiť Pavol Kovaliček, Dalibor Slepčík totiž vypadol. Výsledok rozplakal dievčatá v publiku a rozplakal sa aj samotný Dalibor.

Pripravili Mária, Tomáš, Viki

Mohlo by zaujímať tiež:

ZN.SK

Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu