Brit vyhral Porsche, no predal ho. Teraz vyhral ďalšie Porsche

Brit vyhral Porsche, no predal ho. Teraz vyhral ďalšie Porsche

Neuveriteľné šťastie mal 28 ročný Brit Tom Harvey. Pred Vianocami 2017 sa zúčastnil súťaže a vyhral Porsche 911 Carrera 4 GTS a niekoľko tisíc libier k tomu. Jeho Vianoce tak boli o mimoriadnom šťastí. Keď začiatkom roka 2018 dostal kľúče od nového auta, mal mladý inštalatér z výhry určite veľkú radosť. No po čase zistil, že auto má veľkú hodnotu a on by skôr, ako prevážať sa v drahom športiaku, uvítal vlastné bývanie. Auto preto predal a peniaze investoval práve do vlastného domu.

Brit vyhral Porsche

Šťastný muž… neuveriteľne šťastný muž

Zdá sa až neuveriteľné, že mu pred niekoľkými dňami volali opäť, aby mu oznámili výhru. Dokonca v rovnakej súťaži, než pred dvoma rokmi a najmä s podobnou značkou a balíkom peňazí v hotovosti. Tentoraz vyhral Porsche Macan S, ktoré je síce lacnejšie, no stále luxusné a teda aj drahé. K autu totiž získal aj hotovosť 20 000 libier. Porsche mu tak zostalo súdené a táto životná skúsenosť ho nepochybne poučila, aby si auto už ponechal. Porsche sa mu zrejme snaží niečo naznačiť.

Šťastie v súťaži, aké bežné nie je

V priebehu dvoch rokov tak mal mimoriadne šťastie., ktoré zaujalo médiá po celom svete. Nepochybne Tomov príbeh inšpiruje aj našincov skúsiť šancu v súťažiach. Len pozor na tie Facebookové, ktoré vo väčšine prípadov ľudí okrádajú, než obdarúvajú. Najčastejší výskyt súťaží u nás je práve na Facebooku. Tam sa pod týmto kľúčovým slovom nachádza veľké množstvo rôznych pokusov vyvolávania virality. Snažia sa podmieniť účasť v súťaží zdieľaním, komentovaním aj označovaním priateľov, či inými úlohami Napríklad zdieľaním v inej skupine. Tým dostáva súťaž takéhoto súťažiaceho do nepriazne ostatných, ktorí musia trpieť. Nejde o reálne súťaže. Po tie finančné a teda aj finančné výhry, je nutné ísť do lotérie a tú u nás prevádzkuje len TIPOS. Akékoľvek ďalšie finančné súťaže sú tak ale neprípustné…

Ohodnoťte článok post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.