ZN.SK
mhd

Bratislavská MHD poriadne zdražela nové SMS lístky od apríla 2016

Mesto Bratislava v záujme zvýšiť počet áut na cestách zvýšila cenu aj ďalším lístkom na cestovanie MHD. Super…

Mesto Bratislava v záujme zvýšiť počet áut na cestách zvýšila cenu aj ďalším lístkom na cestovanie MHD. Dosť, že ľudí odrádza nenormálnosť a nezmyselná komplikovanosť akýchsi zón a tarifov, prichádza ďalšie zdraženie, tentoraz lístkov cez SMS. Posledná šanca cestovať ako tak výhodne a ekologicky bez míňania papiera a aj to od prvého apríla zmenili. Prekvapenie čakalo všetkých, čo nesledujú médiá a zvykli si na posielanie prázdnej sms na číslo 1100. Od prvého apríla však zmenili cenu z pôvodného 1 eura za 70 minútový SMS lístok na 1,30 EUR, čo nie je zdraženie o pár percent, ale rovno o 30 centov, čo je zhruba tretina. Až takéto zdraženie je tak pomerne vysoké. Zlepšenie zrejme prišlo naozaj len v čistote a stave električiek.

Nové ceny a SMS čísla:

SMS na číslo 1140 – 40 minútový lístok v cene 1 euro
SMS na číslo 1100 – 70 minútový lístok v cene 1,30 eur
SMS na číslo 1124 – 24 hodinový lístok v cene 4,50 eur.

*posiela sa prázdna SMS, čo je vtip, pretože dnes väčšinový systém Android ani nedovolí odoslať prázdnu SMS. Je možnosť poslať aj SMS s jedinou bodkou, čo je takmer prázdna SMS. Berie to rovnako tak.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu