Bratislavská MHD poriadne zdražela nové SMS lístky od apríla 2016 - ZN.SK

Bratislavská MHD poriadne zdražela nové SMS lístky od apríla 2016

Mesto Bratislava v záujme zvýšiť počet áut na cestách zvýšila cenu aj ďalším lístkom na cestovanie MHD. Dosť, že ľudí odrádza nenormálnosť a nezmyselná komplikovanosť akýchsi zón a tarifov, prichádza ďalšie zdraženie, tentoraz lístkov cez SMS. Posledná šanca cestovať ako tak výhodne a ekologicky bez míňania papiera a aj to od prvého apríla zmenili. Prekvapenie čakalo všetkých, čo nesledujú médiá a zvykli si na posielanie prázdnej sms na číslo 1100. Od prvého apríla však zmenili cenu z pôvodného 1 eura za 70 minútový SMS lístok na 1,30 EUR, čo nie je zdraženie o pár percent, ale rovno o 30 centov, čo je zhruba tretina. Až takéto zdraženie je tak pomerne vysoké. Zlepšenie zrejme prišlo naozaj len v čistote a stave električiek.

Nové ceny a SMS čísla:

SMS na číslo 1140 – 40 minútový lístok v cene 1 euro
SMS na číslo 1100 – 70 minútový lístok v cene 1,30 eur
SMS na číslo 1124 – 24 hodinový lístok v cene 4,50 eur.

*posiela sa prázdna SMS, čo je vtip, pretože dnes väčšinový systém Android ani nedovolí odoslať prázdnu SMS. Je možnosť poslať aj SMS s jedinou bodkou, čo je takmer prázdna SMS. Berie to rovnako tak.

Ohodnoť tento článok
Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
fraktál a farebná škála, ilustračná foto
LSD a halucinácie kedysi využívali ako liek, patrí medzi drogy

Slovenský orloj v Starej Bystrici
Kysucký mikroregión Bystrická dolina atraktívny, aj s videom

Lucie film
Skupina Lucie osobne uvedie v Karlových Varoch premiéru filmu o sebe

Zavrieť