ZN.SK
Bussiness trieda a letecká doprava

Ako vyzerá Bussiness trieda diaľkovej leteckej linky z Prahy

Čo obnáša cestovanie v drahšej Bussiness triede? Čo vlastne ponúka navyše a čím poteší svojich zákazníkov v lietadle a na zemi? Vyskúšali sme, referujeme.

Cestovať na diaľkovom lete medzi kontinentmi na klasickej leteckej linke nie je dnes ničím nezvyčajným. Súčasné lietadlá majú slušný dolet a ponuky cestovných kancelárií nám doprajú aj vzdialené kúty sveta. Ak už však potrebujete aj pohodlie a máte záujem si ho dopriať, možno siahnete aj po priplácaných službách, ktoré vám cestu o niečo viac spríjemnia. Jednou z nich je prítomnosť takzvanej Bussiness triedy na diaľkových linkách. Nedávno sme si vyskúšali pri odlete z Prahy luxusnejšiu Bussiness triedu, ktorá svojmu zákazníkovi naozaj poskytuje pohodlnejšie služby.

Čo získa zákazník?
Dovolenkár, ktorý siahne po miestach Bussiness triedy, môže počítať s väčšími sedadlami a väčším priestorom pre nohy. Takýto priestor sa nachádza len vpredu za pilotnou kabínou pri predných toaletách. S takouto veľkosťou však nemôže byť viac sedadiel, zväčša len zopár párov v každom rade, keďže lietadlo by nakoniec nemalo veľkú kapacitu. V lietadle je pre Bussiness triedu určený osobitný steward, alebo letuška, ktorá sa stará o pohodlie cestujúcich. Predná toaleta je vyhradená práve pre túto triedu. Často ju volia aj ľudia, ktorí potrebujú zo zdravotných dôvodov širší priestor na sedenie. Je však nutné počítať s vyššou cenou za letenku, pochopiteľne.
Jednou z hlavných vlastností a rozdielom oproti ekonomickej triede v lietadle je aj rozsah stravovania. Výber je o niečo širší, v našom prípade potešil výber kvalitných syrov a dostupnosť alkoholických nápojov a vína. Cestujúci v triede Bussiness majú tiež možnosť nastúpenia skôr, čiže prioritného check-inu a aj pri vystupovaní môžu lietadlo opustiť o niečo skôr, keďže aj miesta samotné sú vpredu.

Bussiness trieda a letecká doprava

Ešte na letisku v Prahe
Ešte pred odletom môže zákazník stráviť čas v bussiness salóniku. Klient má sprístupnený priestor s počítačmi, aby sa mohol pripojiť na internet. Na pražskom letisku je to niekoľko počítačov výkonných Apple s anglickým systémom. Viacero miest na sedenie poskytuje pohodlie, no hlavne miestny pult s chladničkou a riadom umožňuje cestujúcim čakajúcim na let nabrať si pochúťky, polievky, pripraviť si drobné jedlá, vypiť kávu, čaj, kakao, mlieko, alebo alkoholické nápoje. Problémom nie je ani fľašové víno vyššej kvality. Čerpanie týchto služieb je neobmedzené. Ak vás teda šéf ocenil zahraničnou cestou v Bussiness triede, môžete sa tešiť na naozaj príjemné cestovanie.
Vyskúšali sme si Bussiness triedu na linke leteckej spoločnosti Travel Service, 2015.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu