ZN.SK
Strelnica a strelné zbrane

Absurdná Európa: odzbrojenie ľudí má pomôcť bezpečnosti

V záujme zvýšiť bezpečnosť Európy sa Európska únia rozhodla urobiť tú najväčšiu hlúposť, akoby šlo o zámer potopiť Európu ešte viac hlbšie do „hája“. Odzbrojiť ľudí, obrať ich o zbrane…

Teroristické útoky majú svoj účinok, pretože ich v tak silnej miere nikto neočakáva a najmä sa nikto nedokáže brániť. Aj v Osle mohol známy Nór strieľať do ľudí poriadne dlho, kým sa našiel niekto so zbraňou, ktorý sa mohol postaviť ozbrojenému strelcovi. V záujme zvýšiť bezpečnosť Európy sa Európska únia rozhodla urobiť tú najväčšiu hlúposť, akoby šlo o zámer potopiť Európu ešte viac hlbšie do „hája“. Odzbrojiť ľudí rôznymi nariadeniami a znížiť počet zbraní v krajinách.

Strelnica a strelné zbrane

Najhlúpejšie riešenie terorizmu
Akékoľvek pokusy o odzbrojenie ľudí v záujme zvýšenia bezpečnosti sú tou najväčšou hlúposťou. Už animovaní Simpsonovci mali jeden halloweensky diel, kde dokázali, aká obrovská sprostosť je systém spoločnosti bez zbraní. Keď na zem dorazili mimozemšťania ozbrojení, ľudia sa nemali ako brániť. Pre mnohých ľudí je však zbraň práve na obranu svojho života, svojho domova a majetku. Hoci možno teraz zachádzame ďalej, než bežný slovenský život bez zbrane prežíva celé roky, čoraz viac sa blížime do doby, kedy význam zbrane rastie. Pri raste terorizmu v Európe je pokojne možná situácia, kedy útočník vystrieľa desiatky ľudí, či stovky, než sa konečne podarí šialenca zastaviť.

Teroristov sa to netýka
Bežného prevereného Európana buzerovať za vlastníctvo zbrane, ktorá je evidovaná a kontrolovaná, nemá ani hlavu ani pätu. Ak je majiteľom strelnej zbrane určitej kategórie a je ako držiteľ evidovaný, pochopiteľne má oprávnenia a papiere. Ktorý hlupák by práve u neho hľadal teroristickú činnosť? Terorizmus používa zbrane, ktoré nie sú evidované a terorista samotný si pre zbraň nevybavuje povolenie, nech ho vystopujú a majú o ňom vďaka upútanej pozornosti echo skôr, než vôbec nejaký útok naplánuje… žiadne z týchto obmedzení, plánované rekvírovanie strelných zbraní konkrétnych kategórií, ani sprísnenie podmienok držby zbraní sa v konečnom dôsledku nemá ako dotknúť terorizmu, ktorý sa v Európe objavuje a nepochybne sa ešte poriadne prejaví, veď idú Vianoce a oslavy príchodu roka 2016. To najhoršie čo sa môže stať pri zhoršujúcej sa bezpečnostnej situácií je odzbrojenie Európy. Akékoľvek podobné správy potom vyzerajú, akoby sa už niektorí ľudia zbláznili.

V USA majú zbrane prístupnejšie
V USA na bežnom vidieku, aj v mestách sú podmienky iné. Právo vlastniť zbraň a vôbec držba zbraní je riešená celkom inak ako u nás. A pritom nie je vyššia miera vrážd, ako u nás. Vôbec neplatí, že prítomnosť zbraní medzi ľuďmi zvyšuje úmrtnosť na strelné zranenia. Je vtipné, že aj ku kauze nosenia zbraní mali Simpsonovci jeden konkrétny diel venovaný čisto Homerovej novej vášni, vlastnej zbrani. Animovaný seriál je síce komediálneho žánru, avšak v prípade zbraní mal minimálne dve trefné poznámky. Ak chcete vlastniť zbraň na Slovensku, pripravte sa na komplikovanú cestu. Najmä ak ste bežný človek, nekriminálnik, nepolicajt, nevojak, neochrankár.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu