ZN.SK
Cintorín vandali

Na FB sa objavilo video mladých vandalov, ktorí ničia cintorín

Na Facebooku na verejnosti zapôsobilo video mladíkov, ktorí sa zrejme z nudy vrhli na ničenie cintorína. Video zachytáva deti na cintoríne.

Zľavy na wellness pobyty

Na Facebooku na verejnosti zapôsobilo video mladíkov, ktorí sa zrejme z nudy vrhli na ničenie cintorína. Video zachytáva deti na cintoríne. Hľadajú sklenené nádoby, prípadne čokoľvek, čo by mohli zničiť. Na cintorínoch pritom nie je strážna služba, ktorá by ich zastavila. Len mŕtvi, ktorých hroby skromne ozdobia rodiny kvetinami a sviečkami. Partia mladých sa vrhá na všetko. Nepochopiteľné konanie je hnané frajerinou, silnými rečami a hroby si vyberajú náhodne. Ako nájazd čisto pre zábavu. Hlavnému aktérovi na videu dokonca vadí aj lepiaca páska na vodnej pumpe, ktorú sa nemotorne snaží odstrániť, hoci logiku tento čin, podobne ako iné, nemá.

Vandali ničia výzdobu na cintoríne pre frajerinu

Hanobenie miesta posledného odpočinku z čistej frajeriny

Video vyvolalo pohoršenie ľudí, ba dokonca reagujú aj iní Rómovia, ktorí konanie mladých odsudzujú. Hanobenie miesta posledného odpočinku je známe ako trestný čin, ktorý bude vždy vyvolávať pohoršenie. Miesto, na ktorom sa človek nedokáže a ani nemôže brániť je pred podobnými výrastkami nechránené. Hrdinstvo, aké preukazujú na videu, je hnané pocitom frajeriny a moci nad daným priestorom. Z času na čas sa v médiách objavujú informácie o zničených cintorínoch. Je teda otázne, či sa podarí úspešne spojiť video s konkrétnym vyčínaním a konkrétnymi páchateľmi. Verejnosť pritom volá po stotožnení miesta aj výrastkov.

Video, ktoré vzniklo na cintoríne:

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu