Pánske zimné bundy – ako si vybrať dokonalý model?

Pánske zimné bundy – ako si vybrať dokonalý model?

Zima je asi najhorším obdobím, čo sa týka módy a pohodlia. Teploty sa pohybujú okolo nuly a takmer vždy, keď vyjdete von, bojujete s nepríjemným vetrom. Pohodlné a teplé pánske zimné bundy vám však môžu poskytnúť útočisko a prechádzky v snehových fujaviciach či po zľadovatených chodníkoch sa môžu sťať vašou novou zimnou zábavou. Ako si teda vybrať správnu bundu?

Prešívaná bunda

Pokiaľ si chcete vybrať dokonalú zimnú bundu, je potrebné nájsť kúsok, ktorý bude módny a funkčný. Existuje niekoľko druhov pánskych zimných búnd, z ktorých si môžete vybrať. Tie najlepšie splnia všetky vaše očakávania a stanú sa základným kúskom vášho šatníka. Asi najpopulárnejšou pánskou bundou je prešívaná bunda. Skvelý „puffer“, ako sa tejto bunde tiež hovorí, je synonymom funkčnosti a univerzálnosti – je to bunda, po ktorej siahnete v tých najnepríjemnejších a najmrazivejších zimných dňoch. To však neznamená, že musíte obetovať váš štýl, aby ste ju mohli nosiť. Okrem kabátov, ktoré pripomínajú spacie vaky z vašej mladosti, je tu celé množstvo elegantných a tvarovaných prešívaných búnd, ktoré si môžete obliecť na akúkoľvek príležitosť od pracovného pohovoru až po prechádzku v lese. Je len na vás, či sa budete riadiť atmosférou streetwearu alebo stavíte na eleganciu a estetiku.

Hrubý kabát

Kabát alebo páperový kabát, balmacaan alebo chesterfield. Nech už ich nazvete akokoľvek, napriek tomu, že sa odlišujú štýlom, spája ich jeden spoločný menovateľ – sú to dlhé kabáty ušité z teplej, hrubo tkanej látky (zvyčajne z vlny alebo z kašmíru), vďaka ktorým budete vyzerať a cítiť sa štýlovo v akomkoľvek počasí.

Pánska parka

Pravdepodobne ste na strednej škole vlastnili skvelú bundu po bratovi alebo dokonca po otcovi. Príťažlivosť týchto búnd zostáva rovnaká, avšak ich štýl a dizajn sú vylepšené. Tieto bundy sú veľké, odolné, vyzerajú štýlovo a môžete ich nosiť so všetkým, od ošúchaných džínsov a vojenských topánok, cez flanelové košele a nohavice, až po tenisky a tepláky.

Fleecová bunda

Fleecové bundy sú štýlové, roztomilé a neuveriteľne pohodlné. Tieto nadýchané bundy svet miluje už od 70. rokov, keď ich značka Patagónia začala prvýkrát vyrábať. Ich nositelia boli očarení oblečením z fleecových látok, ktoré poskytovalo skvelú kombináciu odolnosti, ľahkosti, tepla a ľahkej údržby. Môžete ju prevrstviť cez mikinu a nosiť do mesta alebo si ju oblečte pod hrubú bundu na zasneženom svahu – táto bunda vás nikdy nezradí.

Vyberte si niečo teplé a pohodlné

Nech už si vyberiete akúkoľvek pánsku zimnú bundu, je dôležité, aby ste uprednostnili bezpečnosť a pohodlie pred štýlom, prípadne si vybrali bundu, ktorá má oboje. Značky zvyčajne na svojich produktových stránkach poskytujú informácie o tom, v akom počasí ich bundy najlepšie fungujú, ale často budú vaším najlepším zdrojom informácií podrobné recenzie. Nezabudnite skontrolovať, ktoré materiály lemujú vnútro bundy a jej vrecká. Teplý, fleecom podšitý kabát vás ochráni pred živlami viac ako kabát bez podšívky.

Vyberte si tiež nepremokavú bundu, ktorá zabráni presakovaniu vody a ochráni vás pred dažďom a snehom. Pred nákupom vždy skontrolujte, či je bunda nepremokavá. Nikdy nepodceňujte účinky vody počas zimy. Oblečenie, ktoré zostane suché, aj keď sa nezdá byť také teplé ako nepremokavé varianty, vás ochráni v hustom snežení alebo v daždi. Mokré oblečenie len umocňuje drsnosť zimného chladu. Zimná bunda by mala zvládnuť všetky druhy počasia, nielen sychravé zimné dni.

Zdroj foto: vlastné / bolf.sk


Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.