ZN.SK
vlkochodci

Detské 4 živly lákajú filmami, workshopom aj prednáškou o internete

Letný filmový festival 4 živly každoročne ponúka okrem programu pre dospelých divákov aj sekciu venovanú rodinám s deťmi. tzv. Detské 4 živly

Letný filmový festival 4 živly každoročne ponúka okrem programu pre dospelých divákov aj samostatnú sekciu venovanú rodinám s deťmi. Jeho 23. ročník nebude výnimkou a tzv. Detské 4 živly budú zložené z filmových premietaní, tvorivej dielne, hereckého workshopu a prednášky o nástrahách internetu. Festival sa uskutoční v dňoch 4. – 8. augusta 2021Banskej Štiavnici a jeho témou bude PRAVDA A LOŽ.

Detské 4 živly

Detské 4 živly v slovenskej predpremiére uvedú česko-slovensko-nemecký rodinný film Martin a tajomstvo lesa (r. Petr Oukropec, 2021), v ktorom budú deti zachraňovať svoj skautský tábor, ktorému hrozí zničenie kvôli ťažbe lítia.

tAJOMSTVO LESA
foto: Martin a tajomstvo lesa

V animovanej snímke Vlkochodci (r. Tomm Moore, Ross Stewart, 2020) sa mladá lovkyňa spriatelí s dievčaťom z kmeňa, o ktorom kolujú legendy, že sa dokáže premieňať na vlkov. Film na Slovensku nebol distribuovaný, takže jeho premietanie v Banskej Štiavnici poskytne vzácnu možnosť vidieť ho na filmovom plátne.

vlkochodci
foto: animovaný film Vlkochodci

V animovanom filme s názvom Psí ostrov (r. Wes Anderson, 2018) sa japonský chlapec pokúsi zachrániť svojho milovaného psa. Toho kvôli zúriacej psej chrípke uväznili na ostrove plnom odpadkov. Pre detských záujemcov a záujemkyne o hereckú kariéru pripravili 4 živly workshop. Na ňom sa naučia pracovať s emóciami, tvoriť postavy, prezentovať svoje nápady a zvládať nervozitu. Na workshop českej herečky a hereckej koučky Jany Epikaridis je potrebné sa prihlásiť vopred, informácie nájdu záujemcovia  a záujemkyne na webstránke festivalu (www.4zivly.sk).

Okrem workshopu pripravil festival aj otvorenú tvorivú dielňu bez potreby prihlásiť deti vopred. Dielňa bude inšpirovaná večerníčkovým seriálom Tresky Plesky (r. Veronika Kocourková, 2017) a pod vedením lektorky Simony Hrušovskej si budú môcť deti v malom meradle vytvoriť dva z prírodných javov, ktoré seriál opisuje – sopku a tornádo.

Aj o bezpečnosti na internete

Vladimír Šnídl, novinár a odborník na rôzne formy dezinformácií, v sobotu pri festivalových raňajkách predstaví deťom a ich rodičom viacero nástrah ktoré striehnu na internete. Ako dokážeme rozoznať pravdu od lži? Ako postupovať pri overovaní faktov? Čo sú to hoaxy a fake news? Odpovede na tieto a podobné otázky bude festivalové publikum hľadať na prednáške, ktorá je s témou PRAVDA A LOŽ mimoriadne úzko spojená.

Viac informácií o programe 23. Letného filmového festivalu 4 živly postupne pribúda na webstránke podujatia (www.4zivly.sk), kde sú už teraz k dispozícii informácie o možnostiach vstupného.

Mohlo by zaujímať tiež:

ZN.SK

Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.

Inzercia
Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu