ZN.SK
Snežný obrazec, Janne Pyykkö

Vo fínskom Espoo si vyšliapali veľký obrazec do snehu

Zrejme najväčšia kresba, respektíve obrazec vpísaný do snehu, ktorý kedy vo Fínsku vznikol ľudským pričinením bol v meste Espoo.

Zrejme najväčšia kresba, alebo obrazec do snehu, ktorý kedy vo Fínsku vznikol ľudským pričinením bude do najbližšej fujavice v meste Espoo. V zasneženej krajine na rozsiahlej rovnej lúke sa ITčkár Janne Pyykko s niekoľkými priateľmi rozhodol vyšliapať snežný obrazec. V priebehu víkendu sa im podarilo vytvoriť niečo, čo je pozorovateľné len z hora. Aj preto fotografia robená s dronom je jediná možnosť, ako si krásu obrázku pozrieť. Rovnakým umením je známy aj britský umelec Simon Beck.

Snežný obrazec, Janne Pyykkö

Snežný obrazec je poctivo vyšliapaný ľudskými nohami

Janne býva neďaleko miesta tohto zaujímavého projektu. Plánoval to pritom už nejaký čas. Miesto, kde nakoniec obrazce 6. a 7. februára 2021 vznikli, je v skutočnosti miestnym golfovým ihriskom Löfkulla. Ideálnou rovnou a čistou plochou. Na nohách obuté snežnice a veľké fyzicky náročné odhodlanie sú základným predpokladom pre úspech. Vo svete zaujal, hoci podobná zábavka už niekoľko rokov existuje v Británii aj USA. Pred tým, než vyrazil spolu s ďalšími nadšencami von, navrhol všetko na počítači. Náčrt je možné pozrieť nižšie. Obrazec tak vo výsledku vytvára podobu obrovskej snehovej vločky.

Postup, ako vyriešili organizáciu, má na videu:
Stačí oprášiť svoje znalosti fínčiny a môžete sa inšpirovať aj na slovenských lúkach… žiaľ mnohých poznačených len nízkou vrstvou snehu a zamrznutými krtincami.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.



Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu