ZN.SK
bazén leto

5 tipov na slovenskú dovolenku pri vode

Leto na Slovensku je v plnom prúde a mnohí z nás sa s rekordnými teplotami vysporiadavajú najrozumnejším možným spôsobom – ochladením vo vode. Aj keď sa veľa Slovákov tento rok rozhodlo…

Leto na Slovensku je v plnom prúde a mnohí z nás sa s rekordnými teplotami vysporiadavajú najrozumnejším možným spôsobom – ochladením vo vode. Aj keď sa veľa Slovákov tento rok rozhodlo vycestovať k moru, niektorí stále preferujú domácu dovolenku na Slovensku. Z tohto dôvodu sme si pre Vás pripravili 5 tipov na ideálnu slovenskú dovolenku pri vode.

1. Dovolenka v Bešeňovej

Ako prvý tip uvádzame jednu z turisticky najpopulárnejších a najvyhľadávanejších obcí. Turisti obľubujú Bešeňovú najmä kvôli modernému Thermal Parku, v ktorom si na svoje prídu deti aj dospelí. Čaká tu na Vás veľa bazénov, tobogány, studená aj termálna voda a v neposlednom rade nádherné wellness. Ubytovanie podľa Vašich predstáv si môžete vyhľadať v katalógu ubytovanie Bešeňová. Nocľah si môžete rezervovať v niektorom z mnohých privátov a penziónov, ktoré sa v obci nachádzajú. K dispozícií však máte aj ubytovanie priamo v areáli Thermal Parku.

2. Štúrovo

Kúpalisko Vadaš v Štúrove patrí medzi letné destinácie, ktoré by mal navštíviť každý Slovák. Kúpalisko býva letnou zastávkou tisícov Slovákov. Nemusíte sa však báť. Areál je naozaj veľký a ľudia sa v ňom veľmi dobre rozpŕchnu. Aj v tých najfrekventovanejších termínoch tak budete mať lepší dojem ako na iných kúpaliskách. Vhodné ubytovanie si zvolíte na stránke ubytovanie Štúrovo. Medzi najvyhľadávanejšie typy ubytovania patria menšie chatky, vybrať si však môžete aj z privátov, rodinných penziónov a hotelov.

3. Veľký Meder

Kúpalisko vo Veľkom Mederi má oficiálny názov Thermal Corvinus a je často označované ako rodinný aquapark, ktorý má dušu. Na ploche 10 hektárov tu nájdete až 13 bazénov s termálnou vodou, moderné tobogány a populárny vlnový bazén. Kúpalisko údava, že ich termálna voda má blahodárne účinky na chrbticu, pohybové ústrojenstvo, svalstvo a priaznivo pôsobí pri regenerácií organizmu. Aj z tohto dôvodu je veľmi obľúbenou zástavkou a dovolenkovou destináciou slovenských seniorov. Okrem seniorov je však určite vhodné aj pre mladšie vekové generácie. V prípade, že sa Thermal Corvinus chystáte navštíviť, ubytovanie si opäť pohodlne vyhľadáte na stránke ubytovanie Veľký Meder.

4. Romantika na Zemplíne

Čo sa atraktivity vodných plôch na Slovensku týka, zahanbiť sa určite nedá ani východné Slovensko. Zemplínska šírava, pôvodne nazývaná Vihorlatská nádrž, je druhou najväčšou vodnou nádržou na Slovensku a ponúka hneď niekoľko miest a turistických kempov na strávenie Vašej letnej dovolenky. Nádrž je situovaná pod Vihorlatskými vrchmi na povodí rieky Bodrog. Medzi najpopulárnejšie obce v okolí patria obce Kaluža a Klokočov, ubytovať sa však môžete aj v iných okolitých dedinách. Viac o lokalite Zemplína, ako aj o tipoch na ubytovanie v tejto lokalite, sa dočítate na stránke ubytovanie Zemplínska šírava, ktorú nájdete na portáli MegaUbytovanie.

5. Rozprávková Palcmanská Maša

Naším posledným tipom na ideálnu slovenskú dovolenku pri vode je vodná nádrž Palcmanská Maša. Jedná sa o najväčšiu vodnú nádrž na území Slovenského raja, ktorá v posledných rokoch zaznamenala veľký nárast na popularite. Krásne okolité prostredie učarí naozaj každému. Okrem kúpania tu majú turisti možnosť objednania si vodných bicyklov a člnkovania. Na svoje si navyše prídu aj milovníci rybárčenia. Ubytovanie Vám odporúčame rezervovať si v priľahlej obci Dedinky, ktorá sa nachádza v tesnej blízkosti nádrže. Využiť k tomu opäť môžete portál MegaUbytovanie, na ktorého stránke ubytovanie Dedinky nájdete širokú ponuku ubytovaní v tejto lokalite.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu