Termálne kúpalisko Diakovce láka aj na nočné kúpanie - Zaujímavé novinky ZN.SK

Termálne kúpalisko Diakovce láka aj na nočné kúpanie

Nebýva celkom časté, že si môžete vychutnať kúpanie v bazénoch aj vo večerných hodinách a za tmy. Termálne kúpalisko retro Thermal v Diakovciach prinieslo túto novinku aj vzhľadom na uskutočnenú rekonštrukciu hlavného bazénu. Vďaka osvetleniu nainštalovanému priamo v bazénoch a osvetleniu areálu je totiž niečo také ako nočné kúpanie technicky možné a aj už zrealizované.

Diakovce, kúpalisko Retro Thermal

Hlavný bazén je po rekonštrukcii

V hlavnom bazéne sú v súčasnosti dva bazény. Celkom bolo opravené a prestavané obvodové murovanie okolo bazénu, zanikli pôvodné lemy a odtoky. Časť s hlbokou vodou je dnes ešte hlbšia, čo bolo možné zvýšiť hlavne tým, že odvodňovací kanál čistiaci hladinu bol prerobený a upravený. Časť bazéna, kde bola nižšia voda, má dnes prístavbu v podobe veľmi lákavého prístrešku. Lákavý nie je len pre tieň ale aj pre vodné trysky. Keď si k tomu pripojíte fungovanie do 22:00, čiže do času, kedy je už na mieste dostatočná tma, je tu ideálna atmosféra aj na kúpanie trochu pokojnejšie. Menej detí a menej špliechania prináša osobitú atmosféru s ktorou je toto miesto ešte o niečo príjemnejšie.

Pri hľadaní ubytovania na kúpalisku skúste siahnuť po www.kupaliskodiakovce.sk

Ohodnoťte článok post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.