ZN.SK
Svätý Max

Svätý Max, nová seriálová novinka na TV Markíza nakrúcaná v Skalici

Už o niekoľko dní má na obrazovke na TV Markíza premiéru očakávaný seriál s názvom Svätý Max. Max je český zlodej, ktorý je s bratom na…

Už o niekoľko dní (9. marca 2022) má na obrazovke na TV Markíza premiéru očakávaný seriál s názvom Svätý Max. Max je český zlodej, ktorý je s bratom na úteku pred mafiánom. Ocitá sa na Slovensku, kde pokračuje v trestnej činnosti. Vo vlaku sa vydáva za sprievodcu a okráda pritom cestujúcich. Vlak, ktorý reálne prechádza skutočnú vlakovú trasu po západnom Slovensku, tak míňa niekoľko miest, až sa nakoniec zastaví na stanici, kde sa začína vyšetrovanie hromadnej krádeže.

Svätý Max
Ilustračná snímka seriálu, zdroj: markiza.sk

Zlodejovi sa však naskytne príležitosť zamaskovať sa za farára a tak sa mu podarí utiecť. Problém však nastáva na stanici, kde je jeho príchodom nadšená miestna obyvateľka, ktorej úlohou bolo farára privítať. Seriálová dedinka Kraľovany totiž naozaj očakávala svojho farára a tak Max prijíma svoju úlohu ako príležitosť na výborné krytie. Ako nový dedinský farár je tak súčasťou verejného aj súkromného života mnohých jej obyvateľov. ž z ukážky je zrejmé, že pôjde o vizuálne aj lokalitou zaujímavé televízne dielko. Je ďalším z produkcie súkromnej televízie, pričom len nedávno zaujal mimoriadne úspešný Druhá šanca podľa skutočných udalostí.

Svätý Max má zaujímavé obsadenie, aj filmové miesta

Hlavnú úlohu stvárňuje mladý český herec Vincent Navrátil (1997) známy z Kameňáku 4 a novších filmov Jan Palach (2018) a Veterán (2020). Je synom známej českej herečky Veroniky Žilkovej. Z ďalších hercov sa objavia Jana Kovalčíková, Anna Šišková, Matúš Kvietik, Lukáš Latinák, Marek Fašiang, Nela Pocisková, Peter Brajerčík, Zuzana Kocúriková, Martina Zábranská a ďalší. Zaujímavým filmovým miestom bude bezpochyby aj samotné mestečko, či dedinka Kraľovany. Kým na železničnej stanici je to v skutočnosti časť Bratislavy, samotné Kraľovany stvárňuje záhorské mesto Skalica. To je známe svojim historickým centrom, ktoré bude v seriáli viditeľné z viacerých uhlov.

Z filmových miest bude najvýraznejšie zachytený jezuitský kostol Sv. Františka Xaverského, ktorý už nepatrí cirkvi, ale mestu Skalica. Počas roka 2011 sa tento mimoriadne veľký kostol so základným kameň postaveným v roku 1693 opäť mohol tešiť na oživenie. Zdevastované priestory prešli rozsiahlou rekonštrukciou exteriéru aj interiéru. Dnes kostol slúži kultúrnym podujatiam ako dôležitý reprezentatívny priestor. Tým bol aj pre filmovanie oveľa viac prístupný. V Skalici sa oplatí prejsť historickým centrom aj pre iné hodnotné pamiatky. Tou najvýznamnejšou, ktorá je známa aj v širšom okolí, je Ľudový dom slávneho architekta Jurkoviča, aj miestna trdelnícka tradícia.

Ďalšie filmové miesta a zaujímavosti z nakrúcaní slovenských filmov a seriálov nájdete v knihe Filmové miesta.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu