ZN.SK
šmolkovia Zabudnutá dedina, steel book blu-ray

Šmolkovia Zabudnutá dedina v parádnom Steel booku Blu-ray + DVD

Najnovšie filmové spracovanie slávnych modrých Šmolkov – Šmolkovia: Zabudnutá dedina nadchne každého milovníka nezvyčajných edícií DVD a BLU-RAY.

Najnovšie filmové spracovanie slávnych modrých Šmolkov – Šmolkovia: Zabudnutá dedina nadchne každého milovníka nezvyčajných edícií DVD a BLU-RAY. Aj napriek tomu, že spolu s ňou vychádza aj klasická DVD a klasická Blu-Ray verzia filmu, tá, ktorú nájdete pod označením Steel Book je výnimočná hneď pre niekoľko dôvodov.

šmolkovia Zabudnutá dedina, steel book blu-ray

Foto: Na prednej strane sa na vás pozerá Šmolko s veľkým ďalekohľadom. Obal je krajší bez ochranného celofánu. vtedy vyniknú perleťové farby.

Tradičný obal je tvorený plechovým, odolným a na pohľad či dotyk veľmi zaujímavým prevedením. V kovovým obalom tak získava luxusný vzhľad a nič na tom nemení fakt, že ide len o animák pre deti. Nie je to celkom tak, pretože nejde o žiadnu nové postavičku, či výmysel. Šmolkov poznajú dnes azda všetky generácie, čiže svojim spôsobom vie film osloviť kohokoľvek. Nemusíte byť však len zberateľ a fanúšik filmu, aby vás Steel Book verzia oslovila. Má totiž niekoľko predností, s ktorými si získa diváka a zákazníka pomerne rýchlo.

Šmolkovia a ich vylepšený obsah

Býva zvykom, že na DVD a Blu-Ray nájdete niečo viac, ako v bežnom filme odvysielanom v televízií, videnom v kine, alebo v osekanej verzii na jednoduchšom DVD. Steel Book v sebe ukrýva Blu-Ray aj DVD. Tým má možnosť ktokoľvek si film pozrieť, buď na jednom, či druhom variante diskov. Oba obsahujú český a slovenský, ale tiež maďarský, bulharský a rumunský dabing v 5.1 kanálovom zvuku a samozrejme aj jazykové verzie titulkov.

Šmolkovia, zabudnutá dedina steel book blu-ray

Foto: zadná strana steel biooku Šmolkov je veľmi pekná. Tvorí ho grafika drobných postavičiek v pestrom perleťovo lesklom vyhotovení.

Bonusy, ktoré obohacujú celú edíciu, sú v českom jazyku. Zvykom je ponechávať ich bez prekladu, no pri Šmolkoch a aj detských divákoch by bonus nepôsobil tak potešujúco. Tvoria ich 4 vynechané scény, skrátené konkurzy hercov, a taktiež niekoľko videí, zábavných videí pre deti, niečo z nakrúcania a rôzne drobné scénky, ktoré majú diváka hlavne pobaviť. Pobaví aktívnejšia časť bonusov, ktoré sa prihovárajú divákovi, inšpirujú a učia ako sa kreslia Šmolkovia, alebo predvádzajú šmolkovské zvuky. Je dokonca možné považovať edíciu za výborný darček pre kohokoľvek, pre koho sú Šmolkovia viac ako len oddychovkou.

Šmolkovia, zabudnutá dedina steel book blu-ray

foto: vo vnútri sa nachádza grafika aj na vnútornej strane plechovej časti, priehľadná cez plastové vnútro. Oba disky majú svoju upevňovaciu ružicu, no umiestnené sú na sebe na výšku.

Šmolkovia: Zabudnutá dedina – Šmoulové: Zapomenutá vesnice

Najnovší Šmolkovia sú príbehom v ktorom sa pripomenie Šmoulinkyn pôvod, ale taktiež sa objaví celkom neznámy Šmolko spoza zabudnutého lesa. Práve tento les sa vydá trojica Šmolkov Silák, Mudroš a Šmoulinka preskúmať a nájsť odpoveď na otázku, koho to vlastne Šmoulinka videla. Nebol by to však typický zlý Gargamel, keby naďalej neusiloval chytiť všetkých Šmolkov. Nielen, že divák bude môcť konečne pochopiť, prečo toľko Gargamel prahne po Šmolkoch, objaví celkom iný svet, ktorý si starí dobrí Šmolkovia takmer nevšimli. Čisto moderný animovaný príbeh je bez hraných hercov, ako boli doterajšie filmy. Spolieha sa teda len na svoj vlastný rozprávkový svet.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu