ZN.SK
Energylandia Poľsko zábavný park

Poľský zábavný park Energylandia pri Krakove láka v reklame

Kým Slovensko nemá svoj pravý zábavný park, priestor dokáže nájsť park zahraničný. Veľká reklamná kampaň v televíznom vysielaní na zábavný park Energylandia v Poľsku…

Kým Slovensko nemá svoj pravý zábavný park, priestor dokáže nájsť park zahraničný. Veľká reklamná kampaň v televíznom vysielaní na zábavný park Energylandia v Poľsku informuje o mieste, ktoré je pre väčšinu Slovenska celkom neznámou. Veľké horské dráhy, rôzne atrakcie vyrážajúce dych a presne neurčená tematickosť. Zábavný park má byť hneď pri slovenských hraniciach, čo nie je celkom pravda, no vyraziť doň prinesie príležitosť vidieť oveľa viac.

Energylandia Poľsko zábavný park

Energylandia neďaleko Krakowa

Poľský zábavný park nachádzajúci sa v blízkosti významného múzea na mieste koncentračného tábora Osvienčim a krásneho mesta Krakow, priam volá po rodinnom výlete. Buď slovenskí návštevníci zavítajú na miesto spojené s históriou a veľkou tragédiou, alebo vyrazí na poznávanie historických pamiatok v krásnom meste Krakow. Energylandia sa nachádza v obci Zator. Otvorené denne od 10:00 do 18:00, čo je pomerne nešťastné, ak sem vyrážate za zábavou a zostávate čakať v dlhých radoch.

Energylandia Zábavný park Poľsko

Energylandia Zábavný park Poľsko

Energylandia je rozdelená na 5 oblastí. Prvá je zameraná na atrakcie pre najmladších. Druhá zóna je určená pre rodiny s deťmi. Tretia zóna ponúka tie najextrémnejšie atrakcie, horské dráhy a adrenalín ako taký. Štvrtá zóna je výstavnou plochou pre vystúpenia, predstavenia a koncerty. Piatou zónou je akvapark. Najväčším lákadlom je pre návštevníkov to, čo inde len tak nenájdu. Rollercoaster Mayan, Rollcoaster Formula, vodná dráha, vikingský rollcoaster, šialené vystreľovacie atrakcie Space Gun, Space Booster, Aztec Swing a Apocalipto sú presne tie atrakcie, ktoré majú na Facebook videách z celého sveta mimoriadny úspech. Mimoriadne veľký areál a možnosti, ako vytriasť z človeka dušu, sú právoplatným dôvodom, prečo sem vyraziť. Zahanbiť sa však nedá ani taká zóna pre najmenších, kde je niekoľko kolotočov, ale aj vláčik, lodičky, Jeep Safari, či autodrom. Rodinná zóna je na prvý pohľad podobná na extrémnu zónu. Opäť horské dráhy, ale ešte viac tematické mestečká, či extrémna jazda na vode.

Skrátka v každom prípade množstvo zábavy a voľného pohybu. Pretože raz sa dostať sem znamená voľný pohyb a výber toho, čo navštívite, tak ako to v každom poriadnom zábavnom parku funguje. Nemožno sa teda diviť aj vysokému záujmu zo strany Slovákov.

Ceny vstupného do Energylandia zábavného parku

Ceny uvádza oficiálna stránka nasledovné. Celodenná vsstupenka pritom znamená vstup bez obmedzenia počtu navštívených atrakcií. Jednoducho sa postavíte a idete tam, kde chcete byť.

  • Deti do 3 rokov, alebo dieťa do 18 rokov v deň jeho narodenín: 1 PLN (0,30 €)
  • Deti do výšky 140 centimetrov: 59 PLN (14,10 €)
  • Bežná vstupenka: 109 PLN (26,06 €)

Energylandia Zábavný park Poľsko

Energylandia Zábavný park Poľsko

  • Miesto bude skvelé pre zážitky detí aj ich rodičov, len nech nie je súčasťou programu cestoviek spolu s blízkym Múzeom holokaustu, čoho sú žiaľ niektoré agentúry naozaj schopné.
  • Oficiálne stránky síce uvádzajú slovenskú verziu, no preklad je veľmi zlý, respektíve na niekoľkých stránkach žiadny.

Vzdialenosti:
Z Bratislavy: 330 km, 4 hodiny cesty
Zo Žiliny: 123 km, 2 hodiny 20 minút cesty
Z Trenčína: 200 km, alebo 3 hodiny cesty
Z Prešova: do 230 km, a 3 hodiny a 30 minút cesty

Na Slovensku nemáme zábavný park tohto formátu

Na Slovensku sa nenachádza takéto zariadenie, preto podpora poľského nie je veľkým prekvapením. Viedeňský Prater má svoju tradíciu, no poľská novinka potrebuje reklamu. V spojitosti so Slovenskom sa skloňoval pred viac ako piatimi rokmi OOHLAND zábavný park. Šlo však len o klamstvo na ľudí, ako masovo zaujať ľudí takzvaným OOH formátom reklamy. Reálne sa žiaden zábavný park na Slovensku nepripravoval.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu