Neznáma automobilka Vega Innovations zo Srí Lanky predstaví superšport

Neznáma automobilka Vega Innovations zo Srí Lanky predstaví superšport

Celkom neznáma automobilka z Ázie predstaví na autosalóne v Ženeve ich nový elektrický superšport. Vega Innovations, malá neznáma automobilka z ostrovnej krajiny Srí Lanka, sa pustila do vývoja… presnejšie majú za sebou prototyp, ktorý zaujal svet motorizmu ako blesk z jasného neba.

Vega superšport EVX

Novinka – supersport EVX

Ich pripravovaný model supersport EVX vyzerá presne tak, ako by záujemca o superšport mal záujem. Výrazný predok, výrazný zadok, aerodynamika, sploštený tvar, krásna farba, silný výkon a mierna podobnosť s modernými Ferrari. Zaujímavé sú zadné svetlá, ktoré tvoria jednu celistvú zaoblenú líniu. Vážiť má 2 tony. Kým jeho bežná batéria s kapacitou 55 kWh má stačiť na 300 kilometrov, existujú aj zmienky o prípravách batérie s 130kWh s dozajdom až 750 km.

Vega superšport EVX

Pár čísiel o modeli EVX

  • Točivý moment: 760Nm,
  • Akcelerácia: z 0 na 100km/h vytiahne za 3.1 sekúnd
  • Počet koní: 804
  • Dojazd: 300 km s batériovým balíčkom 55kWh NMC Gen 2

Faktom je, že hoci ide o úplnú novinku, nemá zázemie a možnsoti sériovej výroby. Preto je nepravdepodobné, že by malo zatiaľ o sériovú výrobu ísť. Nie je totiž známe, či Vega Innovations disponujú kapitálom a možnosťou zavedenia veľkovýroby. Pravdepodobne tak pôjde o zákazkovú sériovú výrobu.

  • Zdroj: http://www.vega.lk/
Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Vypadla elektrina výpadok prúdu
Bratislava bez prúdu: v hlavnom meste na obed vypadla elektrina

Mária Antoinetta šľachtičná, popravená vo Francúzsku
Princezné nemali život ako v rozprávke. Aká je historická pravda?

Bicykel semafor
Priechod pre chodcov nie je určený cyklistom, tí to stále nevedia

Zavrieť