Neznáma automobilka Vega Innovations zo Srí Lanky predstaví superšport

Neznáma automobilka Vega Innovations zo Srí Lanky predstaví superšport

Celkom neznáma automobilka z Ázie predstaví na autosalóne v Ženeve ich nový elektrický superšport. Vega Innovations, malá neznáma automobilka z ostrovnej krajiny Srí Lanka, sa pustila do vývoja… presnejšie majú za sebou prototyp, ktorý zaujal svet motorizmu ako blesk z jasného neba.

Vega superšport EVX

Novinka – supersport EVX

Ich pripravovaný model supersport EVX vyzerá presne tak, ako by záujemca o superšport mal záujem. Výrazný predok, výrazný zadok, aerodynamika, sploštený tvar, krásna farba, silný výkon a mierna podobnosť s modernými Ferrari. Zaujímavé sú zadné svetlá, ktoré tvoria jednu celistvú zaoblenú líniu. Vážiť má 2 tony. Kým jeho bežná batéria s kapacitou 55 kWh má stačiť na 300 kilometrov, existujú aj zmienky o prípravách batérie s 130kWh s dozajdom až 750 km.

Vega superšport EVX

Pár čísiel o modeli EVX od Vega Innovations

  • Točivý moment: 760Nm,
  • Akcelerácia: z 0 na 100km/h vytiahne za 3.1 sekúnd
  • Počet koní: 804
  • Dojazd: 300 km s batériovým balíčkom 55kWh NMC Gen 2

Faktom je, že hoci ide o úplnú novinku, nemá zázemie a možnosti sériovej výroby. Preto je nepravdepodobné, že by malo zatiaľ o sériovú výrobu ísť. Nie je totiž známe, či Vega Innovations disponujú kapitálom a možnosťou zavedenia veľkovýroby. Pravdepodobne tak pôjde o zákazkovú sériovú výrobu. Elektromobilita je však mimoriadne trendy záležitosť. Nie len pre automobilový trh, ale aj pre samotných ľudí. Dieslové vozidlá sú na ústupe a dnes je moderné mať elektrické vozidlo. Nie len pre úsporu počas jazdy, ale pre imidž jeho šoféra, ktorý tak udáva svojmu okoliu akúsi ukážku ekologického zmýšlania.

Ohodnoťte článok post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.