ZN.SK
Zeus najväčší pes

Najväčší pes na svete bola nemecká doga Zeus

Podľa Guinessovej knihy rekordov bol najvyšším psom vôbec Zeus, samec nemeckej doby vyrastajúci v rodine Doorlagovcov v USA.

Podľa Guinessovej knihy rekordov bol mierami najväčším psom vôbec Zeus, samec nemeckej doby vyrastajúci v rodine Doorlagovcov v meste Otsego v štáte Michigan. Od labiek po kohútik mal 1,118 metrov aa keď sa postavil na zadné, prekonal aj svojich majiteľov. Vody sa mohol pokojne napiť z kuchynského dresu a ľudia si ho vonku plietli s koňom. Svojou veľkosťou dosahoval priemerného somára. Nemecká doga, ktorá sa dožíva 6 až 8 rokov nemá veľmi dlhý život. Zeus sa takmer dožil šiestich, k čomu chýbali dva mesiace. Zomrel v septembri 2014. Jeho váha počas života sa držala na 70,3 kilogramov a denne skonzumoval 12 misiek granúl. Napriek svojej veľkosti netrpel zásadnými chorobami, ktoré sa u takýchto psov objavujú. Miloval ľudí aj zvieratká.

Zeus najväčší pes

Foto: www.guinnessworldrecords.com

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu