ZN.SK
Cesta do neznáma, Star Trek

Premiéra Star Trek: Do neznáma v kinách od 18. augusta

Za hranice známeho vesmíru… Práve tam smeruje posádka lode Enterprise v pokračovaní legendárneho Star Treku – vo filme s názvom Star Trek: Do neznáma.

Za hranice známeho vesmíru…
Práve tam smeruje posádka lode Enterprise v pokračovaní legendárneho Star Treku – vo filme s názvom Star Trek: Do neznáma. Priaznivci sci-fi žánru si prídu na svoje už 18. augusta – práve vtedy totiž do slovenských kín prichádza ďalšie pokračovanie úspešnej série.

Cesta do neznáma, Star Trek
Star Trek: Do neznáma

Odvážny prieskum neznámych svetov nie je len hlavnou témou príbehu ďalšieho pokračovania Star Trek, sprevádzal aj jeho nakrúcanie. „Hneď na prvom stretnutí so scenáristami sme sa zhodli na tom, že sa odmietame vydať bezpečnou cestou, teda pokračovať v tom, čo úspešne zafungovalo minule. Základom príbehu je samozrejme startrekovská DNA, ale od nej sa skutočne odrážame do neznáma,“ sľubuje režisér Justin Lin.

Star Trek, cesta do neznáma

Star Trek, cesta do neznáma

J. J. Abrams tentokrát prenechal režisérske kormidlo kolegovi Justinovi Linovi a uspokojil sa s úlohou producenta. Okrem Lina, ktorý je podpísaný aj pod najúspešnejšími dielmi série Rýchlo a zbesilo, možno prekvapí aj meno autora scenára. Je ním skvelý britský komik Simon Pegg, ktorý zároveň v sérii hrá Scottyho, hlavného inžiniera lode Enterprise. Okrem neho si v Star Treku zahrali aj Chris Pine, Idris Elba, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Karl Urban, či Sofia Boutella.

Star Trek, cesta do neznáma

Star Trek, cesta do neznáma

Hlavnou témou príbehu je ambiciózna misia, na ktorú vyslala Federácia Enerprise s cieľom rozšíriť hranice doteraz známeho vesmíru. Hneď za nimi totiž číha hrozba väčšia a mocnejšia než všetky protivenstvá, na ktoré doteraz Kirk a jeho posádka narazili. Aj keď ich prvé stretnutie s Khanom a jeho vyspelými technológiami úplne zdecimuje, budú sa musieť rýchlo spamätať. Ich premožiteľ má totiž zálusk na celú Federáciu, ktorá nemá bez Kirka na prežitie žiadnu šancu.

Premiéra v slovenských kinách: 18. 8. 2016
Réžia: Justin Lin
Scenár: Simon Pegg, Doug Jung
Kamera: Stephen F. Windon
Hudba: Michael Giacchino
Hrajú: Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Simon Pegg, Karl Urban, Anton Yelchin, John Cho, Idris Elba, Sofia Boutella, Joe Taslim

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu