ZN.SK
Minerálka

Bylinkové a ochutené minerálne vody: viac nezdravé, ako zdravé

V posledných rokoch sa na slovenskom trhu objavilo viacero ochutených noviniek. Ako minerálna vodná veľmoc disponujeme rozsiahlou ponukou vôd.

Zľavy na wellness pobyty

V posledných rokoch sa na slovenskom trhu objavilo viacero ochutených noviniek. Ako minerálna vodná veľmoc disponujeme rozsiahlou ponukou vôd, ba dokonca ich aj dovážame. Napriek rozsiahlej ponuke prameňov sa aj tak v niektorých slovenských reštauráciách nedočkáte slovenskej minerálky, ale len drahej rakúskej Rommelky (prípadne len českej Matonky). V ponuke sa čoraz viac objavujú aj inovácie v podobe chutí po ovocí, gaštanoch, bylinkách, či iných prísadách. Pre chuťové poháriky je príjemné zapôsobiť novými príchuťami, pochutiť si napríklad na bylinkových arómach, ktoré psychologicky pôsobia ako liek. Veď aj bylinky sú liekom prírodným. Ibaže ak sa zásobíte kartónmi takýchto vôd a nahradíte nimi klasickú neochutenú minerálku, očakávajte zvýšenie váhy a zvýšený príjem takýchto vôd.

Minerálka

len ilustračná fotografia

Vypijete viac a prijmete cukru viac

Pri ochutených minerálkach je jednou zo zložiek cukor. Hoci bežne by ste sa vyhýbali kole, Fante, Mirinde, iným sladeným nápojom, v prvom okamihu sa možno nevyhnete aj takýmto sladeným nápojom. Pridaný cukor zapôsobí na zmysly a bude si žiadať ďalšiu a ďalšiu dávku. Ochutenej minerálky vypijete viac a prijmete aj viac cukru. O cukre sa už ďalej dá dočítať v múdrych knihách a v múdrych článkoch ako o riziku a novodobom „probléme“.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu