ZN.SK
Kokaínový medveď (Cocaine Bear)

Kokaínový medveď (Cocaine Bear), filmový úlet na úvod roka 2023

Zabudnite na klasických vrahov v maskách. Vrahom môže byť aj medveď. Ba čo viac, medveď posilnený kokaínom. Kokaínový medveď (Cocaine Bear)

Zabudnite a filmových vraždiacich mužov v maskách vo Vreskote, v Halloweene, či v Nočnej more Elm Street. Vrahom môže byť aj medveď. Ba čo viac, medveď posilnený kokaínom. Kokaínový medveď (Cocaine Bear) odhodlaný k čomukoľvek, bez pocitu únavy a chuti po ničom normálnom ako pre normálne medvede. Vo februári 2023 si budeme môcť pozrieť naozaj čudesný úlet, v ktorom filmári pustili uzdu fantázii možno až príliš.

Kokaínový medveď (Cocaine Bear) je čierna komédia

Film Kokaínový medveď (Cocaine Bear) je pritom inšpirovaný skutočnou udalosťou z roku 1985, keď pašerák s drogami stroskotal v lesoch Národného parku Chattahoochee a medveď čierny si pochutil na jeho kontrabante. V reálnom svete tento medveď ochutnávku kokaínu neprežil… No jeho pamiatka zrejme zostane večná, keďže inšpiroval tvorcov filmového úletu – čiernej komédie Cocaine Bear. O tom, že nebude len čierna, ale aj poriadne krvavá, nemôžeme pochybovať. Medveď má totiž výbornú kondičku, pachtí po krvi… no hlavne po kokaíne. Zdalo by sa, že je nezastaviteľný a nikto nie je v bezpečí. Môže byť kdekoľvek. Podľa ukážok má dokonca neobvyklú schopnosť odnášať kričiacich ľudí za nohy a vláčiť ich zo scény mimo kamery. Tak typické pre Hollywood :).

Poriadny úlet zložený z viacerých povedomých hereckých tvárí sa ani nesnaží vyzerať ako reálny film. Medveď vytvorený pomocou CGI síce odhaľuje svoj neprírodný pôvod, no napätie a lapanie po dychu sa nepochybne prenesie aj na diváka. Po šialenej sérii Sharkanado už nás ale nemôže nič prekvapiť.

Kokaínový maco a jeho pozadie

Režisérkou je  Elizabeth Banks (Charlie’s Angels, Pitch Perfect 2) a za scenárom stojí Jimmy Warden (The Babysitter: Killer Queen). Z hereckých mien uvidíme: Keri Russell (The Americans), O’Shea Jackson, Jr. (Straight Outta Compton), Christian Convery-Jennings (Sweet Tooth), Alden Ehrenreich (Solo: A Star Wars Story), Jesse Tyler Ferguson (Modern Family), Brooklynn Prince (The Florida Project), Isiah Whitlock Jr. (BlacKkKlansman), Kristofer Hivju (Game of Thrones), Hannah Hoekstra (2019’s Charlie’s Angels), Aaron Holliday (Sharp Objects), držiteľka ceny Emmy – Margo Martindale (The Americans) a ďalší držiteľ ceny Emmy Ray Liotta (The Many Saints of Newark).

V kinách od februára 2023.

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu